Головною частиною святкування стала урочиста хода з ліхтариками центральними вулицями Мукачева до ратуші. Ходу супроводжували ескортом члени клубу історичної реконструкції лицарського ордену Святого Миколая. На площі просто неба актори зіграли мінісценку про епізод із життя Святого Мартина. В драмтеатрі відбулася дитяча мінівистава "Легенда про Святого Мартина".
Цього дня традиційно відкривають першу діжку молодого вина
Нагадаємо, Мукачево наразі перебуває у "помаранчевій" зоні карантинних обмежень. У містах та районах, які входять до цієї зони, масові заходи можуть проводити за участі не більше, ніж 20 людей. За словами кореспондентки Суспільного, на святі в Мукачеві учасники намагалися дотримуватися дистанції, втім, більшість учасників були без масок.
Додамо, Святий Мартин Турський – католицький єпископ, який нині вважається покровителем та захисником знедолених, скривджених, та військових. Щороку 11 листопада католики з усього світу відзначають День святого Мартина (St. Martin's Day).
За історичними відомостями, 22 травня 1376 року королівською грамотою місту Мукачеву надано дозвіл використовувати печатку із зображенням Святого Мартина, покровителя місцевої церкви. Сучасний герб Мукачева, затверджений 1998 року, має зображення святого Мартина з посохом в одній руці і щитом – в іншій. На щиті – меч зі шматком плащаниці святого, котру Мартин відрубав, аби накрити нею знедоленого жебрака.
МУКАЧЕВО 2020-11-14 / 18:47:34
Пир во время чумЬІ.
ХЛЕБА И ЗРЕЛИЩ БЬІДЛУ !
відруб плащаниці 2020-11-12 / 09:34:09
Перебачьте, Мартине! То не кÿнь памнятиковый, айбо тот препав би вірус винний!
А соц дистанція яка велиика!
Мартин 2020-11-12 / 06:58:46
Обіцяли що бочка з вином буде з памятника текти. Як усе обманула мукачівська мерія