Цей триптих із оберегами та орнаментами зробила художниця-керамістка Андрея Прислупська. "Оберіг для здоров’я, кохання, символ квітки, — пояснила майстриня. — Коричневий колір — символ родючості землі, зелений — дуже заспокійливий, теж родючість означає, рослинність".
Керамічні тарілочки із візерунками привезла на виставку із Виноградівщини Ольга Гал.
"За орнаментику і тематику я беру традиції вишивки, — розповіла вона, — бо я досліджую традиції вишивки нашого Виноградівського району. Елементи декору я передаю в глині і мої роботи з глини передають техніку вишивання".
Співорганізаторка виставки Ганна Дрогальчук розповіла: у музеї представили експонати із десяти районів Закарпаття.
"Представлені всі види традиційної народної культури, яка побутує на Закарпатті. Це традиційні ремесла, такі як лозоплетіння, ткацтво, вовноткацтво, човниково-перебірне ткацтво, різьба по дереву, коренепластика. Також, у нас широко розповсюджене такі традиційні ремесла як кераміка і вишивка. Наша художня вишивка кожного регіону Закарпаття, яка різниться і колористикою, і тематикою, є самобутньою, неповторною і дуже яскравою", - розповіла Ганна Дрогальчук.
Відвідувач виставки, Микола, особливо виділив ткацтво, подивися вироби, представлені з кожного району.
"Сподобалось дуже із Березнянського району та із Берегівського. Припали до душі з Берегівського району рушники, ззаду мене там стоять. Цікаво було. Вразила мене й різьба. Такі картини. Це ж треба над ним сидіти не один день і не один місяць, напевно", — сказав Микола.
За словами Ганни Дрогальчук, виставка «Рукотворне диво» триватиме місяць.
культура 2020-11-03 / 14:45:31
Дуже актуальні теми у Світі:
рукоділля, ремесло своїми руками.
Приваблює туристів усе зроблене своїми руками.
Посаджене своїми руками.