Загалом в Україні тим часом активність виборців склала майже 37%. Такі дані назвав голова ЦВК Олег Діденко. За його словами, найвищу явку зафіксували на заході України. Найвищий результат – у Тернопільській області. Він становив 46,67%. І найнижчий – в Донецькій області – 31,67%.
Раніше, експерти прогнозували, що на цих виборах на Закарпатті активність буде нижчою, аніж минулоріч на президентських (47% у другому турі) та парламентських виборах (41,16%)
Політолог Михайло Шелемба розказав Суспільному про основні причини такої низької активності закарпатців. Головною причиною, за словами, Шелемби є пандемія COVID-19:
"Велика кількість заробітчан не хочуть жертвувати роботою, стояти на кордоні, потім робити тести ПЛР, щоб прийти проголосувати. Наступний чинник — великі черги, які спостерігали на дільницях. Люди не могли проголосувати, стояли довго в черзі, а потім розверталися та йшли. Ну і звичайно, є розчарування. Бо за останні два роки це вже треті вибори. І люди не сильно бачать, що є якісь зміни. Тому і вирішили не йти на виборчі дільниці", — повідомив політолог.
Також Михайло Шелемба додав, що низька активність виборців є типовим явищем.
Нагадаємо, у 2015 році активність закарпатців на місцевих виборах склала 49,16%.
*** 2020-10-26 / 12:08:43
Наглядачі сиділи впритул один до одного до 10 осіб.
Мав стояти один,два.
Поліція сиділа,щось п'ючи(капучіно)ужас,пити треба у кафе.
У виборах мали бути задіяні усі,
як це зробити знає НАУКА ВИСОКА.
Ніяких черг, і мінімум бюлетнів і партій!
Тарас 2020-10-26 / 09:45:41
Але такоi низькоi ще не було Виборцiв похилого вiку практично не було.Дощ,епiдемiя,черги .....