Територія, біля обласного драмтеатру в Ужгороді – поки що єдине місце, де молодь катається на скейтбордах.
Ініціатор проєкту зведення скейт-майданчика Олег Тенкач катається вже 12 років. Каже: вирішив податися на конкурс бюджету громадських ініціатив, бо скейт-майданчиків немає лише у двох містах України – Ужгороді та Чернівцях. Він пояснив, єдине, для чого годиться місце біля драмтеатру — для розминки та деяких підвідних вправ.
"Тренувального процесу тут не відбувається, — сказав Олег Тенкач. — Тут, окрім плоскої поверхні з шершавою плиткою і розбитих чотирьох сходинок нічого взагалі немає. І з того боку є бордюр, біля входу до малої сцени, де не завжди можна кататися. Грубо кажучи, це 10 відсотків того, що потрібно для скейтбордингу».
Скейт-майданчик мають побудувати на площі Богдана Хмельницького. За словами генпроєктувальника Романа Антонова проєкт уже пройшов державно-будівельну експертизу. Вартість об’єкта — півтора мільйона гривень.
"Так виглядатиме скейт-парк, — сказав Роман Антонов. — Із двох його сторін будуть розміщені розвонки радіусні. Площадка розміром 30 на 15. По центру фанбокс. І перила рейл із одного боку та грайндбокс із іншого. Це буде повністю відкритий скейт-парк. Там комфортно може кататися одночасно до 10 людей".
За проєктом скейт-майданчик мав бути в Боздоському парку, але місце змінили оскільки парк — природоохоронна зона, каже начальник міського управління економічного розвитку Павло Логвінов.
"На кінець вересня, до ужгородської міськради надали експертизу, яка підтвердила можливість виконання такого проєкту, — сказав Павло Логвінов. — Враховуючи погодні умови, там велика частина робіт передбачає підготовку покриття, бетонні роботи. Депутатами було прийнято рішення щодо зменшення таких бюджетних призначень цього об’єкту на 2020 рік. Його перенесуть на 2021 рік до настання сприятливих погодніх умов".
Площа Богдана Хмельницького, яка відведена для скейт-майданчика, є власністю громади. Його має утримувати міська рада. Загалом в Ужгороді за словами Павла Логвінова з 2016 року на бюджет громадських ініціатив було подано 175 проєктів, із них реалізували 27. 2 стосувалися облаштування спортивних майданчиків у школі та дитсадку міста.
рем 2020-10-23 / 11:30:38
Краще зробіть майданчик для турніків або облаштуйте бігові доріжки - турнік та біг в 1000 раз є массовішим та в 100 раз кориснішим для здоровя людини, ніж та херня, яку ви плануєте.
Черняк 2020-10-23 / 09:26:01
Достижение 21века!!!В Европе это в порядке вещей,а у нас подвиг!Да..Ужж..охренеть!