У лабораторній кімнаті Ужгородського училища торгівлі та технологій харчування з 8 ранку студенти проводять практичне заняття, тобто готують. Зараз для воїнів ООС вони випікають кіфлики — традиційне закарпатське печиво з повидлом.
"Нас поділили на етапи. Я займаюся тістом, вона займається повидлом, вона розкачкою, вона випічкою. Замішую і даю на другий процес, а потім знову", — розповів студент Іван Гернешій.
В іншій лабораторній студенти також готують печиво для воїнів ООС. Вероніка Годинка стежить за процесом випікання: стежить, щоб печиво спеклося усередині й зверху, щоб воно мало свій аромат і присмак солодкого печива.
"10 хвилин при температурі 230, — пояснила студентка. — Нас навчають наші викладачі. Вони нам пояснюють процес і скільки хвилин треба випікати. Вони нам показують температуру і як вмикати духовку, і як все виконувати. Перед тим ми замішували тісто. Нам викладачі пояснили рецептуру і як його правильно замішувати й що додавати".
Завершальний етап приготування – формування випічки з повидлом.
"Ми беремо два печива, намазуємо його повидлом, склеюємо і ставимо в коробку, — пояснила студентка Крістіна Канюк. — Дуже смачне наше печиво, ми самі його готуємо й хочемо від нас, від серця, віддати воїнам тепло".
Директор училища Віктор Кощак каже: для воїнів готують не вперше. Вже пекли для них паски та зліпили більше 20 тисяч вареників.
"До нас звернулися представники Мукачівської греко-католицької єпархії з потребою випекти сухих тістечок для бійців на сході України, а також для дітей-сиріт Луганської області, одного із дитячих будинків. Ми із задоволенням разом з учнями під час виробничого навчання маємо можливість виконати таке замовлення", — сказав Віктор Кощак.
О 15-тій годині волонтери забрали готове печиво. Його разом з іншими продуктами відвезуть в зону ООС у двох машинах швидкої допомоги, які купили спеціально для бійців. Волонтерка Власта Рейпаші розповіла, що ужгородські студенти не єдині, хто допомагає з випічкою:
"У нас волонтери печуть в Сваляві – Вікторія Гуйван, також Курта пече в Мукачеві завдяки Тетяні Доменюк, котра задіяна до допомоги. Пані Надія з Хуста, котра допомагає хлопцям на сході, буде передавати мед".
"Використовуємо придбану машину, — пояснив священник Іван Шемет, — не лише, щоб її передати, відвезти туди, але й як транспортний засіб, щоб перевезти туди гостинці солдатам і діткам, котрі живуть у прифронтових територіях. Дві однакові швидкі, придбані в Чеській Республіці. Вони вживані, як бачите, вони не першого гатунку й не вищого гатунку, але вони ще багато-багато поїздять".
Все зібране для воїнів у зону ООС відправлять у неділю, 18 жовтня.