Порушення функції щитовидної залози спостерігається у понад 120 тисяч закарпатців. Дифузний ендемічний зоб, вузловий зоб, гіпотериоз та інші – кількість захворювань щитовидної залози у Закарпатті вища у 4 рази, ніж у інших регіонах країни. Проте це неповна статистика, адже, якщо не турбує, люди просто не звертаються до лікарів.
Малий вміст йоду в природньому середовищі, відповідно у воді і продуктах харчування – основна причина йододефіцитного стану. Йод – це мікроелемент, необхідний людині протягом життя для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює метаболізм. Його нестача в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та обміну речовин.
Найпоширеніший і найлегший спосіб профілактики захворювань щитовидної залози – вживання йодованої солі і йодовмісних продуктів харчування у раціоні. До прикладу, морської капусти, риби та інших морепродуктів. У харчах рослинного походження, вирощених у грунті бідному на вміст йоду, зрозуміло, його кількість буде незначна. У випадку явних порушень щитовидної залози і скарг варто звертатися до фахівців.
злий 2020-05-31 / 00:46:18
На жаль, як відомо, йододифіцит негативно позначається і на розумових здібностях
Volodymyr Krasnoholovets 2020-05-30 / 14:59:09
Сільсько-господарські землі вздовж ріки Десни багаті на йод. Можна певну городину звідти возити до Закарпаття, якщо налагодити зв'язки. Але справа ще й в тому, що йод слабо всмокчує організм у кого слабка щитовидна залоза. Тому потрібна лазерна терапія і інформаційна терапія, вони налагоджують високий рівень всмокчуваності йоду навіть з продуктів в яких низька його концентрація. Фармакологічна медицина, як застарілий підхід до оздоровлення людини, не спроможна в цьому допомогти за визначенням.