Так вчить букви з мамою Олесею. До карантину п’ятирічна Майя відвідувала старшу групу у садочку. Зараз навчається вдома разом з двома сестрами: школяркою Лілею та півторарічною Юлею. Мама, Олеся Колодій, допомагає їй вчити букви. Каже, з початком карантину весь час забирає господарство та заняття з дітьми.
Вихователька старшої групи дитячого садочку в Ужгороді № 39 Надія Старикова розповіла, що підбираючи завдання до святкування Дня матері під час карантину, вихователі обирали мультфільми на цю тематику, робили аудіозаписи, «щоб дитина могла послухати, коли лягає спати. Дидактичні ігри висилали. Вчили вірші, ми їх висилаємо, а вони вчать і нам висилають», — каже Надія Старикова.
Кожна вихователька створила свою сторінку у Viber, де пропонує робити те чи інше завдання: з англійської мови, заняття з логопедом, фізкультури. Директорка садочку №39 Ольга Фучко каже: роблять усе, аби діти могли і далі «жити разом з колективом, але, звичайно, на відстані». За її словами, в садочку провели дезінфекцію в групах та загалом на всій території садочка.
Ольга Фучко показала, що після відкриття садочків дітей у групі та кімнаті відпочинку можна буде розмістити на більшій відстані один від одного.
Втім, у передчасному відкритті садочків є, за словами головної епідеміологині області Вікторії Тимчик, ряд ризиків.
«Діти зазвичай не мають ніяких симптомів, ми їх виявляємо активно, коли вже починаємо простежувати випадки по сімейних осередках. Дуже важко змусити дітей маленьких або й школярів, дотримуватися заходів: тримати дистанцію, носити захисні маски, обробляти постійно руки», — каже Вікторія Тимчик.
Лікар-інфекціоніст Віктор Петров вважає, що відкрити дитсадки можна після дотримання нових санітарних умов. Лікар каже, що необхідно змінити певні санітарні норми, які раніше були до кубатури повітря, до того, яка кількість дітей може одночасно перебувати в приміщенні.
«Ми повинні від батьків і вихователів проводити збір анамнезу. Ми повинні знати що дитина не була в контакті, не хвора, і нам відомий її статус по Ковіду», — каже Віктор Петров.
Він також додав, що, враховуючи європейський досвід, персонал, який працює у дитячому садку, після закінчення карантину кожні десять днів має проходити тестування на коронавірус.
Хома 2020-05-14 / 12:20:48
Треба Цей час використати для ремонту примiщень в дитячих садочках !?!