Роман Пилип показує, як виглядає традиційна писанка зроблена за закарпатськими мотивами за допомогою воскової техніки.
РОМАН ПИЛИП, писанкар
Це символ сонця, це традиційна закарпатська писанка. Це є традиціна закарпатська писанка, такі писанки на початку минулого століття робили в Тячівському районі, це один з найдавніших візерунків, писанка завжди була червоного кольору, це також символ сонця, енергії і життєдайний.
Писанкар показує як наситься візерунок на яйце за допомогою воску.
РОМАН ПИЛИП, писанкар
Це мотив загнутих таких вусиків, вони зєднуються і ми отримуємо мотив сварга, звазки ще казали, це символ сонця, в стародавніх пращурів. Це є оранаментальна культура нашого народу, ми через ці символи орнаменти можемо збагнути сприйняття наших пращурів, ці знаки наче промовляли до нас і розкривають нам свідомість мешканців Закарпаття.
Роман Пилип розповів, після того як намалювали воском візерунки, яйце кладуть у розчин з фарбою. Потім знімають з яйця віск.
РОМАН ПИЛИП, писанкар
Ми розігріваємо писанку над полумям свічки, віск починає поволі плавитися, перетворюється на крапельки, спотсерггаєте за цим процесом, легенько його обертайте, коли помітили що віск розтопився, швиденько його витирайте і ви бачите, білий візерунок на червоному фоні. Наша писанка готова.
За словами Романа Пилипа, його колекція налічує понад сотню писанок з закарпатськими мотивами.