Водники на заяву миттєво відреагували, назвавши її наклепом, і додали: вже п’ятий рік змушені працювати в умовах постійного тиску з боку правоохоронних органів. А все через відмову брати участь у корупційних діяннях. У ситуації розбиралися журналісти «М-Студіо».
Близько 5 років безперервного тиску, десятки відкритих кримінальних проваджень, сотні безпідставних запитів і як результат – повна блокада робіт, спрямованих на розчистку русел та берегоукріплення. У Тячівському міжрайонному управлінні водного господарства заявляють: уже декілька років правоохоронці перешкоджають законній діяльності підприємців на водних об’єктах.
Попри це, розповідає провідний юрисконсульт Тячівського управління водного господарства Юрій Ліхтей, співробітники правоохоронних органів, постійно фальсифікуючи матеріали, відкривають кримінальні провадження, в тому числі і відносно фізичних осіб-підприємців. За словами водників, проекти на розчистку русел річок Тиса, Тересва, Теребля погоджені у всіх державних структурах. Роботи проводять задля запобігання стихійного лиха.
Юрист додає, за вказаним фактом уже в 2017 році подібне розслідування проводила прокуратура Закарпатської області. Тоді так само інкримінували посадовцям Тячівського МУВГ незаконний видобуток піщано-гравійної суміші у кількості 194 тисячі метрів куб. на суму понад 20 млн. грн. Однак, як зауважує юрист, таку кількість піщано-гравійної суміші просто неможливо видобути навіть працівникам усіх управлінь області. Тож справу було закрито за відсутністю події та складу злочину.
Ситуацію прокоментував і директор Тячівського МУВГ Сергій Стойка. За його словами, вони офіційно повідомлялиі СБУ, і прокуратуру, і поліцію про офіційні об’єкти, де проводяться руслоочисні роботи на річках, в результаті саме ці об’єкти стали предметом правоохоронних переслідувань.
Директор Тячівського МУВГ каже, добре розуміє де, як кажуть, собака зарита, однак зважати на погрози та тиск не збирається.
Працівники Тячівського управління водного господарства кажуть, сподіваються на справедливість та підтримку вищих органів влади, адже працювати під постійним тиском стає дедалі важче. У свою чергу додають, брати участь у корупційних діяннях задля безперешкодної роботи навіть не думають й надалі відстоюватимуть свої права у законному руслі.