Захід організували в обласному музеї народно архітектури та побуту.
Усі охочі могли взяти участь майстер-класах, які давали гончарі із Закарпаття, а також Волинської, Львівської, Полтавської та Івано-Франківської областей.
Олена Рущак тримає в руках фігуру з глини яку зробила власними руками. Розповідає до такого майстер класу долучилася вперше.
ОЛЕНА РУЩАК, ужгородка:
– Перший раз в житті, от я ліплю. Стараєшся як дитина маленька, скільки часу я потратила на цей виріб, ну двадцять – тридцять хвилин. Головне старатися, мати бажання, гарний майстер Оксана із Полтави.
Майстер з гончарства Оксана Богомолова приїхала до Ужгорода з Полтави. Гончарством займається професійно. Розповідає про основні дії для виготовлення виробу.
ОКСАНА БОГОМОЛОВА, майстриня з гончарства:
– Вот впринципе вот ето уже основа и можем набирать, вот ето я говорю и раскривать форму, увеличивать ее вверх закривать и естествонно какие угодно могуть бить сосуди и форми.
Сергій Івашків приїхав на фестиваль із Львівщини. Гончарством займаються всією родиною. Сьогодні майстер клас проводить разом із сином.
СЕРГІЙ ІВАШКІВ, гончар (Львівська область):
– Раніше гончарство було ремеслом, а тепер, зараз – це якби гончарство – це, навіть, і психологічно люди відпочивають за гончарним колом, так якби глинотерапія так звана. А для мене особисто гончарство – це моє життя раніше було хобі, а тепер життя.
На фестиваль Сергій Івашків привіз із собою чорну кераміку.
СЕРГІЙ ІВАШКІВ, гончар (Львівська область):
– Чорна кераміка – тому, що кераміка – це люди додумалися забити в глини пори, це давня технологія, випалюється вона дровами в спеціальному гончарному горні і пізніше, коли вже черепок випалений, засипається дровами, і без доступу повітря – ця кераміка як раз вона стає чорною і димлення і цей дим завиває пори.
Всеукраїнський фестиваль гончарства в Ужгороді провели в друге. Цього річ у ньому взяли участь 11-ть гончарів.