Тож на межі епох, спільної історії та традицій двох народів святкували «День Бетлена» й цьогоріч, вже вшосте. Вперше «День Бетлена» у місті над Тисою провели у 2013-му році, з нагоди чотирьохсотої річниці з дня призначення Ґабора Бетлена князем Трансільванії, діяльність якого тісно пов’язана із закарпатською Мармарощиною та зокрема Хустом.
Угорський король свого часу поєднав дві країни, два народи, різні епохи, створив єдину історію та спільні традиції, що мають продовження у сучасному літописі України та Угорщини. Оскільки Хуст тоді належав до угорського князівства, то саме тут, на честь Бетлена, традиційно й проводять свято.
Власне, цього дня звучали позивні не тільки Гімну України, а й Угорщини. Присутні вишикували, аби віддати честь обом країнам, двом націям, історичне минуле яких тісно переплетене між собою. Золота епоха Трансільванії – явний доказ цьому. А її поважний вік – чудовий привід для святкування.
Вкотре на відкриття етнофестивалю завітало чимало поважних гостей. А супроводжувався він і святковим концертом, і колоритним ярмарком, на яку продавали всяку – всячину, як цікаву, так і смачну.
Так середмістя Хуста на один день перетворилося на епіцентр народного гуляння двох країн із музикою, танцями та смаколиками.