Угорщина за 500 років програла всі війни і зацікавлена в економічному розвитку України – Чаба Балог
Офіційний Будапешт як ніхто інший зацікавлений в тому, аби мати 50-ти мільйонну країну сусідку, яка живе в мирі, має стабільну та процвітаючу економіку. Про це українським журналістам розповів Державний секретар Міністерства економіки та закордонних справ Угорщини.
Угорські дипломати кажуть: формування та розбудова зовнішньоекономічних зв’язків у сучасному цивілізованому світі – одне з головних завдань. Насамперед зацікавлені в тому, аби всіляко підтримувати угорську економіку, в тому числі і з залученням зовнішніх інвестицій.
Угорщина відкрита до змін, які відбуваються у світі, в той же час світові події позначаються на економіці країни. І не завжди позитивно. Як до прикладу, війна на Сході України. Пан Балог каже: Угорщина, як одна з центральноєвропейських держав зацікавлена насамперед у мирі. Адже тут визнають: за останні 500 років програли всі війни, які вели. Але країна завжди вигравала у мирні часи, завдяки географічному розташуванню та перетину транзитних шляхів.
Щодо співпраці та інвестицій у економіку України, Державний секретар розповів про урядові наміри. Насамперед прагнуть того, аби повернутись до рівня тих економічних стосунків, які були до початку війни на Сході України.
Закарпаття ж для бізнесменів Угорщини завжди мало особливий статус, адже тут проживає і велика частина угорськомовного населення. Не менш важливе і географічне розташування області. Тому для угорських підприємств наш край - простіша арена для ведення бізнесу, ніж у інших областях України.
Наразі підприємці із сусідньої країни вбачають багато ризиків у інвестуванні в Україну.
Державний секретар озвучив і позицію угорського уряду щодо ситуації в Україні. Зазначив: Угорщина зацікавлена у сильній країні-сусідці. Щодо питання про європерспектив України, відповідь однозначна. Угорщина однозначно і беззаперечно підтримує Україну в цьому напрямку. Пан Чаба каже: ми можемо вам передати досвід та допомогу. Зі свого боку, ви маєте виконати домашнє завдання.
Навіть якщо не брати до уваги наші тісні історичні та дружні зв’язки, угорці мають суто меркантильні інтереси – їх цікавить, аби на сході мали 50-ти мільйонного сусіда, який живе в мирі, має процвітаючу економіку та мир, а не країну, до якої потрібно відправляти гуманітарну допомогу та перейматися через можливий наплив мігрантів.