Спостереження за забрудненням атмосферного повітря проводяться регулярно. За їх результатами в 2012 році показники забрудненості значно знизились, тепер Ужгород на 12 сходинці серед міст України. Та за словами фахівців, причин радіти нема, адже показники знизились не завдяки проведеним заходам, а через атмосферні явища.
Насамперед, такі показники спричинені географічним розташування міста, великою кількістю транспорту, в тому числі транзитного, та використанням газу метану. Значну роль відіграють й побутові відходи, зокрема пластикові пакети та пляшки, що розкладаються не один рік. Причиною забруднення атмосферного повітря, як не дивно, є і банальні дорожні ями, також неякісний асфальт, кажуть фахівці.
Жителі міста нині вдихають чимало канцерогенних речовин, рівень яких перевищує гранично допустимі концентрації. Формальдегіди, діоксид азоту, бензапирен, – всі ці речовни нині в атмосфері міста. Через погане повітря кількість онкохворих в обласному центрі постійнозростає.
За результатами досліджень лабораторії спостереження за атмосферою в 2011 році обласний центр Закарпаття був лідером серед міст Західної України за забрудненістю повітря. Попри розташування у долині річки та серед зелених гір, Ужгород не може похвалитися чистим повітрям. Чи змінилась ситуація за рік, дізнавались журналісти М-студіо.
На жаль, попри застереження фахівців, міська влада нічого не зробила для виправлення ситуації. А фахівці кажуть, вихід з неї є. В першу чергу, зелені насадження, ремонти доріг, контроль за побутовими відходами.
Багато хто з ужгородців каже, що готові докласти зусилля, аби виправити ситуацію, адже від цього залежить життя їх нащадків.
Проблема збереження чистоти навколишнього середовища, на жаль, залишається однією з першочергових. Неусвідомлення людиною законів природи призводить до погіршення екологічного стану на Землі. З роками довкілля забруднюється шкідливими речовинами. Необхідно постійно працювати для збереження екології, адже хороша екологія - запорука міцного здоров’я.