У сесійному залі Мукачівської міської ради зібралися активісти та прихильники ВО "Свобода". Народний депутат поділися своїм баченням політичної ситуації в Україні та шляхами її вирішення. Щодо самого Мукачева, то Едуард Леонов зазначив, що познайомився з цим містом 10 років тому, під час скандальних виборів 2004 року.
"Зараз в історичній перспективі оцінюємо те, що було 10 років тому. Час минув, ми набралися життєвого досвіду, більш чітко визначили свої життєві позиції", – зауважив уповноважений фракції ВО "Свобода" в Закарпатській області.
Причину делегування Едуарда Леонова на Закарпаття націоналіст пояснив так: "По-перше, саме партія мене призначила уповноваженим по Закарпаттю. По-друге, "таварищь" Путін позбавив мене хати. Наші два регіони дуже схожі й дійсно мають багато спільних рис: від жахливих доріг до проявів містечкового сепаратизму. Закарпаття має суттєву специфіку. Воно кліматично подібне до Криму та й з людьми тут можна легко знайти спільну мову. Насправді мені тут дуже комфортно". Своєю чергою, мукачівці висловили нардепу свої зауваження та пропозиції з приводу врегулювання ситуації у державі, анексії Криму та дій сепаратистів на сході країни.
Обговорили прояви сепаратизму і на Закарпатті, адже цей містечковий сепаратизм у вигляді так званого політичного русинства теоретично може стати приводом Путіну для того, щоб дійти і до Закарпаття. Активісти також засудили дії окупантів на сході, де дитячі садки використовують у якості опорних пунктів. Говорили про міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та цікавилися, чому на цю посаду не призначили когось, хто володіє знаннями у правоохоронній галузі.
Учасники зустрічі цікавилися коли нарешті буде заборонено комуністичну партію в Україні, коли ухвалять закон про мови та проведуть люстрацію. Едуард Леонов відповів, що це все на часі, але для вирішення цих питань потрібна більшість у парламенті. Наразі кількість тих, хто ладен підтримати такі зміни не сягає навіть двох сотень осіб. Йшлося також про поранених на Майдані. Мукачівці попросили депутата допомогти двом постраждалим закарпатцям. Свободівець пообіцяв підготувати відповідне звернення до місцевих депутатів і додав, що нардепи готують постанову про визнання активістів, які постраждали у сутичках із "владоохоронцями" на Майдані, героями.
Зустріч із народним депутатом тривала дві години. Після чого Едуард Леонов зауважив, що діялог з мукачівцями був чи не найбільш активним з усіх попередніх зустрічей із Закарпатцями. За період перебування з робочим візитом на Закарпатті, з 26 квітня, Мукачеве стало восьмим містом, яке відвідав свободівець. Як повідомлялося, він замінив на посаді уповноваженого фракції свого колегу Валерія Чернякова у зв'язку з призначення останнього головою Державного агентства лісових ресурсів України.
Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»