За словами керівника фракції “Фронту Змін” Мирослава Білецького, такий орган давно потрібен в Закарпатській обласній раді. “Ми часто стаємо свідками того, як розгляд чи вирішення важливих для громади питань, гальмуються або зовсім не вирішуються через політичні амбіції депутатів. Навіть якщо проект рішення насправді корисний і значущий для регіону, більшість депутатів його можуть не прийняти тільки тому, що він ініційований політичними опонентами”, - пояснив Мирослав Білецький.
Ідея Погоджувальної ради не нова. В першу чергу, вона була апробована на рівні парламенту. Крім того, такий дорадчий орган ефективно знімає політичну напругу в Одеській та ряді інших обласних рад.
Щодо завдань, які слід віднести до вирішення Погоджувальної ради, то їх остаточний перелік повинен бути визначений у відповідному Положенні. Та уже можна сказати, що цей орган зможе виявитися ефективним при вирішенні питань стосовно першочергового включення пропозицій різних політичних сил до порядку денного ради, надання рекомендацій комісіям в частині доопрацювання проектів рішень, які виносяться на розгляд ради, визначенні з кандидатурами на посади голів постійних комісій ради.
Формуватися ж повинна Погоджувальна рада у складі голови, першого заступника, заступника голови Закарпатської обласної ради, а також керівників депутатських фракцій.
“Такий орган ні в якому разі не дублює обов’язки президії обласної ради, - заявляють у “Фронті Змін”. – Президія підпорядкована раді, її рішення приймаються простою більшістю голосів від загального складу президії і підписуються головуючим на засіданні”.
- Якщо взяти до уваги політичну приналежність членів президії обласної ради, то неозброєним оком видно, рішення представників якої політичної сили приймаються в першу чергу, а які відправляються на “доопрацювання”, - зазначає Мирослав Білецький.
Щодо “доопрацювання”, про яке йдеться в резолюціях до повернутих проектів рішень, то з цього терміну юристи “Фронту Змін” вже відверто іронізують. “Ніяких конкретних зауважень, а тим паче роз’яснень чи рекомендацій з приводу того, що саме перешкоджає направленню наших проектів рішень на розгляд постійних комісій ради з точки зору юридичного відділу ради ми не отримуємо. Проекти рішень просто повертаються із резолюцією «на доопрацювання». Враховуючи це, «доопрацювати» проекти можна вічно, тому що юрвідділ завжди зможе знайти новий привід для того, щоб “зрізати” їх ще на стадії ініціювання. Таким чином, подання проектів насправді важливих та значимих для громади рішень перетворюється на ходіння по замкнутому колу”, - каже юрист Закарпатської обласної організації партії “Фронт Змін”.
І хоча на останньому пленарному засіданні 31 травня під час затвердження нової редакції регламенту обласної ради пропозиції фракції «Фронту Змін» в частині вдосконалення процедури прийняття рішень та створення Погоджувальної ради, не пройшли, ще залишається надія на їх позитивне вирішення. У “Фронті Змін” сподіваються на здоровий глузд депутатів, оскільки пропонований дорадчий орган дасть змогу бодай частково відокремити політику від проблем господарських, які набагато більше хвилюють і переймають закарпатців.
Прес-служба Закарпатської обласної організації
Політичної Партії “Фронт Змін”