Книгу урочисто передали автор, Дмитро Кешеля, головний редактор газети «Старий Замок» Лариса Подоляк та голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі.
На зустрічі йшлося також про те, що нині в Україні вже говорять про феномен закарпатської книги, як свого часу говорили про майстрів закарпатського живопису. Наш край – батьківщина 11 лауреатів найпрестижнішої державної премії – імені Тараса Шевченка. І дуже добре, що крім обласної програми підтримки книговидання закарпатських авторів за рахунок обласного бюджету, є і численні приватні ініціативи, допомога талановитим творам від меценатів.
У планах «Бібліотечки газети «Старий Замок» на цей рік ще кілька видань. З одним з них – дуже цікава історія. Вже багато років у видавництві «Гражда» знаходився рукопис роману Івана Долгоша «Заплакала Тиса кров’ю» про події Карпатської України. І ось зараз, коли знайшлася можливість видати книгу, рідні письменника в його архівах знайшли папку з рукописом твору про який ніхто не знав – романом «Гуцульська республіка». Це виявилась перша частина дилогії про дві знакові події історії Закарпаття. Герої «Гуцульської республіки» згодом стали соратниками Августина Волошина по подіях Карпатської України. Таким чином маємо унікальні твори видатного краянина про звитяжців нашого краю. Це особливо важливо у контексті ювілеїв тих подій, які наближаються, нагадаємо, що 75-річчя Карпатської України буде святкуватися на загальнодержавному рівні.
Але перша, знайдена частина – «Гуцульська республіка» -- значно більша за обсягом за другу, отож дилогія буде досить значною за обсягом. Олександр Ледида пообіцяв допомогти фінансово, аби книжка вже ближчими днями побачила світ. Отож, проект, як і закликала газета, стає справді відкритим і його реальними справами підтримує і знаний меценат Віктор Балога, і тепер уже голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.