Джона Лорда вже традиційно називають Бахом в рок-музиці, як фігуру тотожну з ним по масштабах творчості, лише в іншому жанрі. Починав він теж із класики, потім було захоплення джазом і рок-н-роллом. І цей сплав класичної музики із новими, важчими течіями, поєднання, здавалось би, непоєднуваного на довгі роки стало візитною карткою музиканта.
Джона Лорда можна назвати тією постаттю дітей війни, що разом з іншими діячами світової культури, такими як П.Пікассо, Г.Гессе, Д.Селінджер, А.Камю, Ф.Фелліні, Е.Уорхол (до речі, вихідець із нашого краю), Д.Леннон, перевернули світогляд людства, вивівши його з тривалого періоду воєн, насильства і варварства в період цивілізації. Саме під їхнім впливом наприкінці 60-х – на початку 70-х років в Європі почався період розрядки міжнародних відносин, розуміння пріоритету прав людини та цінності людського життя. Тобто все те, що на даному етапі ми вже називаємо простими загальнолюдськими цінностями.
P.S. До речі, на честь однієї з таких легендарних постатей, теж музиканта, Роджера Уотерса в ужгородському амфітеатрі 20 липня о 21:00 відбудеться концерт «IN THE FLESH!», організований вже відомим в місті молодим музикантом Дмитром Павловим, про який вже згадувалося. Приємно, що таких легенд не забувають і шкода, коли вони від нас йдуть. Але головне, що творчість їхня безсмертна!
Валерія Пащенко, студентка відділення журналістики