Як повідомили Закарпаття онлайн в керівництві заводу, індукційна тигельна плавильна піч видає 6 тонн чавуну кожні три години роботи. Наразі піч запущена в тестовому режимі – для відпрацювання технології.
Головне плавильне віддділення з 5 плавильними печами місткістю 6 тонн металу кожна відновлює свою роботу після 14 років вимушеного простою. Плавильні агрегати, як і вся супутня інфраструктура, проходять капітальний ремонт і реконструкцію, який проводять ремонтні служби заводу та спеціалізовані сервісні організації.
Також, як повідомив генеральний директор "Турбогазу" Михайло Качур, плануються до придбання автоматизовані формувальні лінії – з високою продуктивністю та якістю формуванння литва.
Запуск цеху в повноцінному режимі, включно з дільницями сумішеприготування та формувальними лініями, заплановано на 4-й квартал поточного року. Після запуску ливарний цех збільшить свою потужність до показника в 70 млн. грн. товарної продукції на рік. Однак на цьому програма модернізації ливарного цеху не завершиться – протягом півтора року планується подальша заміна обладнання та збільшення виробництва.
Основна номенклатура, яка планується до випуску – литво для гірничорудної, залізничної та автомобілебудівної галузі.
Запуск виробництва в повноцінному режимі дозволить додатково створити на підприємстві 220 робочих місць.
Довідка
Сьогодні, 15 липня, в Україні своє професійне свято відзначають металурги та ливарники. Закарпаття, яке завжди славилось традиціями промислового та художнього литва, зокрема на підприємствах Ужгорода, Мукачева, Берегова,Тячівського та Іршавського районів, наразі практично втратило свій ливарний потенціал, що створює дефіцит у виробах такого напрямку.