Чверть акцій Берегівського радіозаводу викупили сингапурці

Інвестиційна група Dragon Capital Томаша Фіали позбулася майже від чверті акцій основного українського виробника електротехнічної продукції – Берегівського радіозаводу. Його співвласником став сингапурський холдинг Flextronics International, що входить до числа найбільших у світі контрактних збирачів електроніки. Далі азіати можуть увійти до складу співвласників ще одного заводу в Закарпатській області – мукачівського "Точприладу", для якого Flextronics також є ключовим замовником.

Чверть акцій Берегівського радіозаводу викупили сингапурці

Про те, що кіпрська компанія Flextronics Cyprus Limited стала співвласником ПАТ "Берегівський радіозавод" (Закарпатська область), стало відомо в середині квітня. У її власність перейшло 24,86% акцій підприємства.

Цей пакет був викуплений в офшорної компанії Sherborne Invest Limited (Британські Віргінські острови), близької до інвестиційної групи Dragon Capital. Структура Томаша Фіали не вийшла повністю з капіталу закарпатського підприємства.

Під її контролем залишилося близько 50% акцій (вони оформлені на компанію DRGN Limited, Coch Investments Limited і "Драгон Капітал").

Представники "драконів" не коментують продаж майже чверті акцій Берегівського радіозаводу. Втім, ця угода виглядає логічною, враховуючи профіль діяльності материнської структури Flextronics Cyprus Limited – сингапурського холдингу Flextronics.

Він є великим контрактним виробником електроніки, володіючи 130 складальними площадками по всьому світу. У число клієнтів Flextronics входять такі гранди, як американська корпорація Microsoft, для якої Flextronics збирає ігрові приставки Xbox, і південнокорейська LG, за замовленням якої він випускає LCD-телевізори.

Не обійшли увагою сингапурці і країни пострадянського простору. У 2008 р. вони домовилися про купівлю у фінської Elcoteq заводу з виробництва електроніки в Санкт-Петербурзі, проте через початок кризи угоду скасували.

Аналогічні неприємності спостерігалися і в Україні. Ще в 2002 році Flextronics зареєструвала в нашій країні ТОВ "Завод Флекстронікс" і почала будувати у спеціальній економічній зоні "Закарпаття" підприємство з виробництва комплектуючих для побутової та офісної техніки вартістю 21 млн євро. Однак цей проект так і не був завершений – Flextronics законсервувала підприємство через економічний спад в 2008 р.

У 2010 р. компанія знову вирішила повернутися до будівництва заводу, в який вже було вкладено близько 7 млн ​​євро. Проте вона так і не просунулася в цьому починанні, зацікавившись Берегівським радіозаводом.

Співпраця з ним було розпочато сінгапурцями ще в 2000 р. з малого – випуску електронних плат. Потім додалося виготовлення принтерів і сканерів, випуск електронних плат для побутових пилососів-роботів для шведської фірми Electrolux, кабельних джгутів для Ford і комплектуючих для принтерів Epson.

В результаті на сьогоднішній день Flextronics забезпечує майже 100% виручки радіозаводу в Берегові, що склала в 2010 р. майже 60 млн грн. (збитки підприємства, що працює за давальницькою схемою, за цей же період сягли 7,7 млн ​​грн.).

Не виключено, що незабаром зміниться склад власників ще одного підприємства Закарпатської області – ВАТ "Мукачівський завод "Точприлад".

Він також виробляє технологічну продукцію (динаміки для мобільних телефонів, трансформатори для зарядних пристроїв, кабелі для комунікаційних систем) за контрактами з найбільшими світовими виробниками і збирачами електроніки. Серед них, крім Flextronics, фігурують такі відомі концерни як Philips, Nokia і Motorola.

Насьогодні Dragon Capital належить близько 35% акцій ВАТ, а ще 50% контролює група "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго. І з урахуванням того, що компанія Томаша Фіали вже знайшла спільну мову з Flextronics, є підстави вважати, що сингапурська компанія незабаром стане партнером "драконів" і на цьому підприємстві.

23 квітня 2012р.

Теги: Flextronics, радіозавод, Точприлад

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

18:15
Світовий банк рекомендує уряду України відтермінувати будівництво нових «зелених» електростанцій
16:36
/ 1
На Закарпатті у І кварталі виробництво свинини впало на 37,7%
01:06
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
03:28
/ 5
Енергоспівтовариство спільно з АМКУ розслідуватиме монопольні зловживання ДТЕК на "острові" Ахметова, звідки отримує електроенергію Закарпаття
17:59
/ 1
Із березня запрацює віртуальний реверс зі Словаччиною, який "Газпром" блокував 5 років
03:01
/ 1
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 4
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
» Всі новини