Соціально-економічне становище Закарпаття через люстро статистики

За січень-квітень поточного року обсяг виробництва промислової продукції порівняно з відпо-відним періодом минулого року зріс на 35,5%. Зростання забезпечено підприємствами за більшістю основних видів промислової діяльності, крім підприємств добувної промисловості, текстильного виробництва; виробництва одягу, хутра та виробів з хутра, целюлозно-паперового виробництва; видавничої діяльності та виробництва готових металевих виробів. Обсяги продукції збільшили промислові підприємства усіх адміністративно-територіальних одиниць, окрім м.Чоп, Берегівського, Міжгірського та Тячівського районів.

В аграрному секторі за сумою всіх категорій господарств зросло виробництво м'яса, збільшено чисельність поголів'я свиней, овець та кіз. У цьому році порівняно з відповідною датою минулого року збільшено площі посіву ярих культур.
Зросли на 7,3% обсяги інвестицій в основний капітал і склали за І квартал 375,5 млн. гри.
Обсяг будівельних робіт за січень-квітень склав 95,8 млн. грн., що на 3,8% більше порівняно з показниками відповідного періоду минулого року.
Всіма видами транспорту на четвертину збільшено обсяги вантажних перевезень, пасажирських - на 4,5% за рахунок підприємців-фізичних осіб.

За січень-березень поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зросли обсяги зовнішньої торгівлі товарів і послуг, експорт збільшено на 68,3%, імпорт - на 79,6%.

Зросла заробітна плата. За І квартал середньомісячна заробітна плата склала 922 грн., що на 22,4% перевищує її розмір за відповідний період минулого року; у 2,3 раза — законодавчо встановлену мінімальну заробітну плату; в 1,8 раза — прожитковий мінімум для працездатної особи.
Зросли надходження до Зведеного бюджету області і склали на 1 квітня 503,7'млн. грн. Збільшено кредити банківських установ, у тому числі надані в іноземній валюті.

В економіці за І квартал в загаль-ному отримано прибутковий фінансовий результат до оподаткування у сумі 67,6 млн. грн. У тому числі за більшістю видів еко-номічної діяльності, крім суб'єктів, що займаються операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, з надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльності у сфері культури та спорту.

З початку року в області склався нижчий від показника по країні рівень інфляції.
За показниками в районах і містах, за винятком м.Чоп, Виноградівського, Тячівського та Ужгородського районів, покращено розрахунки за житлово-комунальні послуги. Рівень сплати порівняно з даними за І квартал минулого року зріс на 3,5 відсоткові пункти.

Природний приріст населення склався у м.Чоп, Міжгірському, Рахівському та Тячівському районах. Рівень народжуваності є одним із найвищих серед регіонів країни.

Міграційний приріст населення мав місце у м.Чоп, Виноградівсь-кому, Воловецькому, Свалявсько-му та Ужгородському радонах.

До недоліків в економіці області слід віднести те, що за січень-квітень 117 промисловими підприємствами, тобто кожним третім, скорочено обсяги виробництва. Далі не працювали 24 підприємства.

За квітень порівняно з березнем скорочено виробництво у всіх адміністративно-територіальних одиницях, окрім м.Чоп, Великоберезнянського та Мукачівського районів. Серед непрацюючих у квітні 4 підприємства Виноградівського, 3 - Мукачівського, по 2 — міст Ужгород і Мука-чево, Берегівського, Рахівського та Тячівського, по одному - міст Берегово і Хуст, Іршавського, Міжгірського, Свалявського, Ужгородського та Хустського районів.

Промисловими підприємствами знижено виробництво інноваційної продукції, питома вага якої склала 2,1% із загального обсягу реалізованої продукції, що менше, ніж за відповідний період минулого року на 0,2 відсоткові пункти.

Порівняно з даними на початок року зросла взаємозаборгованість суб'єктів господарювання, при цьому кредиторська заборгованість на третину перевищує суму дебіторської. У загальній сумі кредиторської та дебіторської заборгованості 12,2-13% складають прострочені платежі.

Порівняно з відповідним періодом минулого року зросла до 25,8% питома вага збиткових підприємств.
Сільськогосподарські підприємства скоротили поголів'я великої рогатої худоби, корів, птиці, зменшили обсяги виробництва молока.

Обсяги будівельних робіт порівняно з минулорічним періодом зменшено у районах та містах, окрім м.Ужгород, м.Берегово, Іршавського, Міжгірського
та Рахівського районів. У І кварталі поточного року, порівняно з відповідним періодом минулого року, зменшено на 3,2% загальну площу введеного житла.

Залишається від'ємним і склало 87,4 млн. дол.США сальдо зовнішньої торгівлі товарами.
Коефіцієнт покриття імпорту експортом склав 0,72 проти 0,77 у відповідному періоді минулого року. В імпорті товарів переважають комплектуючі вироби, текстиль, в експорті — вироби з них та деревина і вироби з неї.

Залишається високою - від 705 до 1419 грн. — диференціація рівня заробітної плати серед районів і міст. Найнижчою є оплата праці працівників в Іршавському, Берегівському та Тячівському районах. Заборгованість заробітної плати економічно активних підприємств склала 1729,8 тис. грн. Найбільша частка невиплаченої заробітної плати припадає на суб'єкти Свалявського, Тячівського, Мукачівського, Виноградівського районів та міста Ужгород.

Станом на 1 квітня чисельність наявного населення області склала 1243,0 тис. чоловік.
Головне управління статистики у Закарпатській області
29 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

03:01
/ 2
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
12:53
/ 2
Здійснено перший пасажирський рейс після відновлення авіасполучення між Києвом та Ужгородом
12:51
З 9 вересня відновлюється повноцінна робота Міжнародного аеропорту "Ужгород"
14:23
Підприємствами транспорту на Закарпатті за 5 місяців перевезено на 41,1% більше вантажів, аніж за цей же період торік
17:06
На Закарпатській митниці оформлено майже 60 тисяч "експортно-імпортних" митних декларацій
09:24
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-березні 2021 року
09:22
/ 1
У першому кварталі поточного року, порівняно із цим же періодом торік, будівництво будівель на Закарпатті зменшилось на 29,3%
11:25
У І кварталі 2021-го приріст виробництва продукції на Закарпатті склав 4,5%
13:02
/ 1
За підсумками 2020-го року Закарпаття – серед аутсайдерів у виробництві молока
07:38
/ 15
McDonald’s підшуковує місце для відкриття ресторану в Ужгороді
15:15
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні 2021 року
15:12
У 2020-му обсяг вирощування сільськогосподарських тварин на Закарпатті зменшився на 14,1%
11:13
Обсяг капітальних інвестицій у 2020-му на Закарпатті був меншим на 58%, ніж попереднього року
11:10
/ 1
У 2020 році експорт товарів на Закарпатті становив 1349,7 млн дол, імпорт – 1256,7 млн дол
14:14
За 2020 рік підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на 1905,8 млн грн
15:24
У промисловість Ужгорода впродовж січня-вересня 2020-го вкладено 30,3 млн грн капітальних інвестицій
13:59
Упродовж 2020-го на Закарпатті обсяг промислової продукції зменшився, порівняно з минулим роком, на 9,9%
15:35
Найбільшим експортером та імпортером у зоні діяльності Закарпатської митниці торік була Угорщина
23:57
На Закарпатті на чверть упали надходження від туристичного збору
03:19
Фермери Закарпаття отримали найменше фінансової допомоги
14:26
На підприємствах з виробництва харчових продуктів та напоїв на Закарпатті у січні-листопаді випуск продукції скорочено на 12,6%
15:58
/ 11
Турецький "Онур" вже заробив на дорогах Закарпаття майже мільярд
02:59
Мінцифра та Nokia відкриють центр "Дія.Бізнес" в Ужгороді
» Всі новини