Указ, який вступив в силу 22 лютого, зазначає, що Угорщина, яка є відкритою країною як географічно, так і політично, вразлива в плані порушення енергопостачання, і її екологічна безпека також знаходиться під загрозою. Крім цього, безпека країни може бути під загрозою через відкритість економіки Угорщини і зовнішню економічну кризу.
Відповідно до стратегії національної безпеки, ризик атак проти Угорщини та її союзників з традиційною "зброєю" незначний, але деякі ризики й загрози продовжують вимагати уваги. Тендітна стабільність деяких сусідніх регіонів і регіональні конфлікти можуть спровокувати збройний конфлікт навіть у 21 столітті. Глобальне поширення тероризму і зброї масового знищення збільшує нестабільність і являє собою складну задачу для євро-атлантичної системи та Угорщини. Угорщина не вважає ворогом жодну державу та бажає врегулювання будь-яких можливих суперечок мирним шляхом відповідно до основоположних принципів організації Об'єднаних Націй і норм міжнародного права, – говориться в документі.
Стратегія вказує на "вирішальне значення" енергетичної безпеки, беручи до уваги те, що Угорщина сильно залежить від імпорту, в той час як диверсифікація транзитних шляхів і джерел енергії "нижче бажаного рівня, що само по собі має безліч ризиків". Будівництво інтегрованого енергетичного ринку, як на регіональному, так і на загальноєвропейському рівні, має "першорядне значення", – йдеться в документі.
На тему міграції, в документі наголошується, що Угорщина є головним транзитним маршрутом для нелегальної імміграції, хоча не виключено і те, що країна все більше стає також і пунктом кінцевого призначення.
Угорщина. Погляд зсередини