На засідання запросили регіональних представників компаній, які мають переукласти договори на оренду місць на міських димарях і вежах. Із місцевими менеджерами компаній говорили про сплату до міського бюджету, адже підприємства не мають ужгородської "прописки", відтак не сплачують податків. Представникам компаній "Інтернаціональні комунікації" та "Київстар" запропоновано провести зі своїм керівництвом розмову про реєстрацію філій в Ужгороді, аби відтак саме тут, а не у Києві та Львові, сплачувалися місцеві збори, або ж принаймні перереєструвати частину податкових платежів.
Нагадаємо, що на минулому міськвиконкому вирішили не надавати дозвіл на продовження використання антенно-фідерних пристроїв на димарях старих котелень фірмою “Київстар”, адже ті сплачують податки осіб не Ужгороду, а Львову, де зареєстровані. Таким чином, місто втрачає до чверть мільйона гривень на рік, вважають члени виконкому.
На засіданні хотіли не надавати їм продовження на дозвіл, внаслідок чого фірма “Київстар” могла зникнути з ринку мобільного зв’язку Ужгорода, проте в кінцевому підсумку було вирішено інакше – все-таки домовитися з представниками мобільного зв’язку.
“Сума ПДФО не рівнозначна якщо тій, яку ми втратимо через зникнення “Київстара” в Ужгороді. Треба зробити крок назустріч", заявив член виконкому В. Чубірко – Тому Трикур (перший заступник міського голови Ужгорода) хай підготує антикризовий план”.
Представник мобільного оператора пан Соханич, присутній на засіданні, заявив, що не може вирішувати за своїх “київських шефів”, кому платити, а кому ні, але на нові переговори погодився.
Що стосується “Інтертелекому”, то їм міськвиконком надав дозвіл на подальше розміщення антенно-фідерних пристроїв.
Також, як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Ужгородської міської ради, у зв’язку зі зміною власника майна (раніше котельні належали компанії "Уж-тепло", нині їх розпорядник – Департамент міського господарства) компаніям запропоновано укласти угоди за новими умовами оренди. І згідно із затвердженою сесією міськради Методикою розрахунку орендної плати за комунальне майно, місту за оренду димарів та веж зв’язківці сплачуватимуть по-новому. До прикладу, раніше компанія "Інтернаціональні комунікації" сплачувала за розміщення семи антенно-фідерних пристроїв на трубі міської котельні 2700 гривень на рік. Нині йтиметься про десятки тисяч гривень – вартість оренди обраховується за єдиною методикою залежно від висоти розміщення пристроїв.