Головний дійовий персонаж справи — 27-річний прикордонний поліцейський із Угорщини (з 2008 р. прикордонна служба цієї країни інтегрована в поліцію і є її підрозділом), співробітник міжнародного пункту пропуску "Загонь — Тиса", що на угорсько-українському кордоні. На злочин його штовхнув брак грошей, а засобом заробітку він обрав екстракційний опій.
Угорщина — найбільший експортер маку в Європі. Цю рослину тут, на відміну від України, вирощувати не заборонено, тому дістати дешеву наркосировину не становить особливих труднощів. На Закарпатті неодноразово затримували угорських кур'єрів із маковою соломкою чи опієм, однак поліцейських серед них досі не було.
Як згодом розповів сам затриманий, продати опій йому запропонували "знайомі знайомих". Було зрозуміло, що товар слід везти в Україну, та оскільки жодних зв'язків правоохоронець тут не мав, то попросив допомоги у свого 43-річного знайомого (пенсіонера з інвалідності), одруженого з жителькою Закарпаття. Той, не бажаючи втягувати у кримінал дружину, звернувся до 38-річної приятельки — працівниці підприємства з продажу металу, котра мала зв'язки на Закарпатті. Жінка не довго думаючи просто зателефонувала своїй знайомій із Ужгородського району й прямим текстом запитала, чи може вона знайти покупців на екстракційний опій.
Під час слідства з'ясувалося, що наркоторговці були готові перевезти в Україну дуже солідну партію опію — 50 кілограмів. Однак для першого разу вирішили взяти відносно невелику кількість — 2.700 мл. Покупці на диво швидко знайшлися, і угорці, узгодивши ціну, налаштувалися на Закарпаття. 10 червня нинішнього року поліцейський за всіма правилами конспірації отримав товар — йому зателефонували з невідомого номера, сказали під'їхати на околицю м.Кішварда і знайти в кущах поліетиленовий пакет із опієм. За домовленістю, гроші виробники мали отримати вже після реалізації угоди в Україні. Українські правоохоронці передали матеріали щодо цього епізоду своїм угорським колегам, котрі й мають зайнятися пошуком нарковиробників.
Отримавши опій, угорці того ж дня поїхали в Україну. Кордон у міжнародному пункті пропуску "Загонь — Тиса" (де працював поліцейський) вони перетнули о 6 вечора. Наркотик — густа масляниста речовина з різким запахом — у поліетиленовому пакеті лежав у салоні автомобіля, прикиданий різними речами. З метою маскування приятель поліцейського, що сидів за кермом своєї "Тойоти", взяв із собою 5-річного сина, якого регулярно возив до тещі в Чоп. І це спрацювало — ні угорські, ні українські митники ні в чому не запідозрили трьох дорослих із дитиною, "зелений коридор" вони проїхали без затримки. Спочатку угорці зупинилися в Чопі й залишили в бабусі дитину (потім її забрала в Угорщину мати). Після чого поїхали в с.Тийглаш, де вже очікували покупці. Перед самою операцією наркоторговці зупинилися на околиці села на автозаправці й відважили 500 мл опію. Водій із жінкою пішки понесли його покупцям, а поліцейський залишився в машині, щоб після експертизи та продажу першої частини опію привезти решту. Вартість товару було узгоджено заздалегідь — 5 тисяч доларів за 1000 мл, тому за всю партію угорці планували отримати 13,5 тисячі доларів. Таку ціну можна вважати "демократичною", адже в Україні 1000 мл екстракційного опію коштує в середньому 8 тисяч доларів. А якщо врахувати, що з 1 мл екстракту виготовляють 15 — 20 доз ацетильованого опію, кожна з яких іде вроздріб у середньому по 50 гривень, то можна скласти приблизне уявлення про заробітки наркоторговців.
Угода відбулася в альтанці одного з сільських кафе. По суті це була оперативна закупка, оскільки закарпатська знайома, котру угорка так легковажно попросила знайти покупців на опій, одразу звернулася в управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ). Процес купівлі-продажу (з невеликим торгом через зміну курсу угорського форинта) від початку до кінця записувався на відео. Щойно покупці заплатили за пробну партію опію 2,5 тисячі доларів і відійшли убік для "експертизи", продавців затримали. Тоді ж на автозаправці пов'язали й поліцейського.
— Відпиратися затриманим не було сенсу, — каже старший слідчий слідчого управління ГУМВС у Закарпатській області Володимир Штефанюк, який розслідував кримінальну справу. — Вони були в чужій країні з речовими доказами. Поліцейський одразу все чесно розповів. Свій учинок він пояснив хронічною нестачею грошей — казав, що живе сам із мамою, зарплата невисока. До речі, у перерахунку він отримував близько 3 тисяч гривень на місяць — так само, як і наші правоохоронці. Усе в деталях розповіла й жінка, а ось водій "Тойоти" намагався викручуватися — казав, ніби долари йому позичили, придумував інші пояснення. Коли ж йому продемонстрували відеозапис, на якому він торгується за наркотик і перераховує гроші, просто відмовився давати показання.
Проти угорців порушили кримінальну справу за ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу (Незаконний збут наркотиків в особливо великих розмірах). З моменту затримання всі троє перебувають за гратами. Слідство у справі вже завершене, матеріали передано до суду. Угорців судять як організовану злочинну групу, з розподілом ролей, організатором проходить поліцейський, якому світить найбільше покарання. 27-річний хлопець своїм бездумним учинком не тільки назавжди поламав кар'єру в правоохоронних органах (після порушення кримінальної справи його одразу звільнили), а й підвів під суд двох сторонніх людей. Санкція ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу передбачає від 8 до 12 років в'язниці з конфіскацією майна...
Володимир Мартин, Дзеркало тижня. Україна