В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва

Мешканців Тячівського району, серед яких були ветерани російсько-української війни, не допустили до зали судових засідань в Закарпатському апеляційному суді у справі будівництва мініГЕС на річці Тересва в Тячівському районі. Не допустили також адвокатку мешканки села Калини, які є потерпілою стороною у цій справі. Є підстави вважати, що причиною цього порушення могла стала вказівка головоючого у справі судді Тараса Бисаги.

В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва
Адвокатка Наталія Майстренко надає правничу допомогу цивільній позивачці у кримінальному провадженні №12025078160000093, де колегією суддів Закарпатського апеляційного суду розглядалися апеляційні скарги харківського забудовника на ухвали слідчого судді Тячівського районного суду, якими 13 травня 2025 року було накладено арешти на будівельну техніку та будівельні вагончики. А також на дві земельні ділянки для будівництва міні ГЕС, оскільки у забудовника відсутні позитивні висновки з оцінки впливу на довкілля (ОВД) саме для такої планованої діяльності та саме на цих земельних ділянках.
 
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, харківський забудовник всупереч забороні, встановленій приписами ч.4 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», в кінці березня зайшов із важкою будівельною технікою в русло річки Тересви, зруйнувавши частину протипаводкової дамби в межах прибережної захисної смуги в межах села Калини Дубівської громади, чим завдав збитків державі та територіальній громаді, а також окремим мешканцям, майно яких розташоване в безпосередній близькості до зруйнованої дамби.
 
Місцева мешканка Тетяна Телюк, яка є однією із потерпілих, подала цивільний позов у цьому кримінальному провадженні. «У відповідності до приписів частин другої та третьої статті 61 КПК України з моменту подання такого до органу досудового розслідування або суду спричиняє виникнення у неї прав та обов’язків цивільного позивача, які передбачені цим Кодексом для потерпілого, в частині, що стосуються цивільного позову», - коментує права своєї клієнтки Наталія Майстренко.
 
Однак, суд у складі колегії суддів Тараса Бисаги (головуючого), Ганни Фазикош та Івана Феєра відмовив Тетяні Телюк в участі в апеляційному розгляді скарг забудовника - ТОВ «Гідроресурс-Тересва», а її адвокатці відмовив у доступі до зали суду і присутності у судовому засіданні. Чим, за словами правниці, фактично вчинив перешкоди у наданні цивільній позивачці правничої допомоги, оскільки перешкодив подати колегії суддів докази набуття клієнткою статусу цивільної позивачки.
Як пояснила адвокат Наталія Майстренко, жодних процесуальних документів, які б забороняли доступ до зали судових засідань адвокату, до прикладу, розгляд у закритому судовому засіданні тощо, їй в обґрунтування обмеження прав та обов’язків захисника не було надано службою судової охорони та Василем Гецком, керівником апарату суду, який був присутнім при з’ясуванні обставин перешкоджання доступу:
 
«Такі дії містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 397 КК України, з приводу чого адвокаткою подано до правоохоронного органу повідомлення про кримінальне правопорушення», - коментує Майстренко. 
 
Зокрема і через такі дії суду, мешканці села Калини подали до голови Закарпатського апеляційного суду запит на підстави обмеження доступу вільних слухачів у справах, які мають підвищений суспільний інтерес, до судових засідань в Закарпатському апеляційному суді.
 
Аналогічний запит скеровано до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області.
 
Як повідомили мешканці Калин, "в руках" апеляційних суддів Т.Бисаги, Г.Фазикош, І.Феєра фактично опинилася доля екологічних прав громади та захист річки Тересва від незаконного будівництва. Адже саме цей арешт стримує забудовника від продовження незаконних робіт.
 
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, 31 липня ветерани Тячівщини поставили вимогу керівництву Дубівської ОТГ протягом 7 днів забрати арештовану в Калинах "ГЕСівську" техніку. Натомість поліція злочинно бездіє вже понад 2,5 місяці, досі не виконавши ухвалу суду, якою зобов’язано забрати дану техніку на штрафмайданчик.
 
ДОВІДКОВО
 
 
 
 
 

 

14 серпня 2025р.

Теги: мініГЕС, Калини, Тересва, Бисага, суддя, Адвокат, Майстренко

Коментарі

Правда 14.08.2025 / 18:03:01
Не все так буде !!!!!!!

янукович в.ф. 14.08.2025 / 14:48:18
Кидайте яйця.

БАРИГИ 14.08.2025 / 13:36:21

ку-ку 14.08.2025 / 12:50:35
А треба Бисагу не допускати до суду та гнати його засраною мітлою з суду.

Іван 14.08.2025 / 09:14:40
Взяв гроші підор лисий.

Ужгородець 14.08.2025 / 08:26:57
Згідний це суддя негідник

Суддя Дредд 14.08.2025 / 07:39:35
Бисага впевнено акумулює негативний бекґраунд.
Він взагалі апріорі не може приймати законні рішення - робить так, як скажуть зверху, або як диктують гроші

НОВИНИ: Кримінал

17:25
/ 1
На Закарпатті ув’язнений кримінальний авторитет організував переправлення чоловіків за кордон Фото новина
16:25
Наркоторговця з Іршави засудили до 7 років і 6 місяців ув’язнення
13:59
/ 2
На Закарпатті судитимуть матір через смерть 5-місячного сина Фото новина
11:50
/ 4
Директор хлібопекарні на Закарпатті ухилився від податків на 4,1 млн грн
10:55
/ 1
На Закарпатті відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого побиття ветерана війни Фото новина
10:43
На Закарпатті матір підозрюють у продажі власних дітей для жебракування Фото новина
09:41
/ 4
На Закарпатті військовослужбовця затримали за спробу дати хабар Фото новина
11:11
/ 1
На Закарпатті забудовниця відшкодувала понад 6,7 млн грн несплачених податків
10:16
/ 1
Справа про насильство над 14-річною дівчинкою із Верхніх Воріт знову в суді
15:44
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
10:38
/ 3
На Закарпатті затримали чоловіка, який у стані сп’яніння вбив свого знайомого Фото новина
15:49
/ 6
В Ужгороді двох переправників засудили до 7 років ув’язнення Фото новина
11:58
У Мукачеві засудили чоловіка, який молотком травмував батька співмешканки Фото новина
13:03
/ 9
На Закарпатті затримали мережу переправників чоловіків через кордон Фото новина
11:55
/ 1
Слідчі викрили розтрату мільйонів під час ремонту дороги «Долина – Хуст»
14:29
/ 1
На Закарпатті судитимуть підозрюваних у жорстокому вбивстві подружжя пенсіонерів Фото новина
12:19
На Закарпатті викрили інтернет-агітатора, який розпалював антисемітизм Фото новина
09:01
На Закарпатті судитимуть держвиконавця, який обіцяв «вирішити питання» за 20 тис. грн Фото новина
17:57
/ 8
На Закарпатті судитимуть чоловіка за проросійську пропаганду в соцмережах Фото новина
15:41
/ 1
На Закарпатті завершили розслідування ДТП, де загинуло подружжя й постраждала 3-річна дитина Фото новина
11:17
/ 1
На Закарпатті судитимуть реєстратора за незаконну «переписку» землі померлої жінки Фото новина
11:10
/ 1
Сімейний насильник з Ужгородщини отримав 9 років за смертельне побиття співмешканки
17:44
Закарпатський митник налагодив канал ввезення годинників без сплати мит Фото новина
13:36
/ 5
На Закарпатті судитимуть депутата Берегівської районної ради Арсенія Богара за недостовірну декларацію та відмивання коштів Фото новина
12:14
/ 1
В Ужгороді затримали дилера метамфетаміну Фото новина
» Всі новини