Невідома розвідка визначного україніста ХХ ст. присвяена детальному аналізу українсько-словацьких міжкультурних контактів у зазначений історичний проміжок часу. На прикладі численних фактів авторові вдалося подати об'єктивну картину українсько-словацького діалогу у сфері духовної культури та вказати на причини, які йому сприяли та перешкоджали.
Зазначена праця знайшла свого читача аж через півстоліття по її написанню, однак жодною мірою не втратила від цього в актуальності.
Науковим редактором цієї сьомої книжки з заснованої в 2008-му році серії Ucrainica: ad fontes став професор УжНУ Любомир Белей.
Ім'я Михайла Мольнара добре відоме у середовищі як українських, так і словацьких літературознавців, істориків культури та дослідниківміжслов'янської взаємності. Справжнє визнання видатному братиславському україністові принесли близько 600 наукових публікацій, з них більше 10-ти - книжкові.Однак попри великий масив піонерської наукової продукції М. Мольнара, виданоїще за життя вченого, по різних періодичних виданнях ще розпорошеночи мало цінних наукових розвідок, що чекають на своє перевидання. Так, у 2009-му році у видавництві "Ґражда" в рамках уже згаданої серії Ucrainica: ad fontes побачило світ видання Михайла Мольнара "Від Влтави до Дніпра: студії з українського літературознавства та міжслов'янських культурних взаємин".
Праця, про яку йдеться нині, була знайдена ще у 2008-му році в архіві автора у вигляді машинописного тексту.