Віктор Ющенко: Україна живе демократичним життям

Президент України Віктор Ющенко відзначає, що невід'ємним компонентом виходу з політичної кризи в Україні є проведення дострокових парламентських виборів.

Віктор Ющенко: Україна живе демократичним життямЯк повідомили в прес-службі Президента України, Ющенко сьогодні в Брюсселі провів зустріч з головою Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу..

Глава держави інформував співрозмовника про політичну ситуацію в Україні. Також йшлося про відносини України і Європейського Союзу.

«Україна знайде демократичну відповідь на цей виклик», – сказав Ющенко під час спільної прес-конференції після закінчення зустрічі, кажучи про врегулювання політичної кризи в нашій державі. За його словами, політичні сторони вже сьогодні наблизилися до компромісів з багатьох питань, серед яких, – необхідність прийняття закону про опозицію, змін до Закону про Кабінет міністрів, законодавче затвердження положень Універсалу національної єдності, створення єдиної Конституційної комісії. «Невід'ємним компонентом виходу з кризи є проведення дострокових парламентських виборів, – відзначив Президент, додавши, що сьогодні в Україні всі політичні сили йдуть у напрямі такого компромісу.

Характеризуючи політичну ситуацію в Україні, Ющенко сказав: «Україна живе демократичним життям». Він відзначив, що на виклики, які трапляються на цьому шляху, необхідно знайти правові і політичні рішення. При цьому Глава держави підтвердив свою позицію, що силовий варіант вирішення кризи в Україні неможливий.

Ющенко нагадав, що суттю парламентської кризи є неконституційний спосіб формування більшості у Верховній Раді. Він відзначив, що Основний Закон не передбачає індивідуального членства народних депутатів у коаліції. «Такий шлях веде до ревізії результатів парламентських виборів, які відбулися минулого року», – сказав він, відзначивши, що це, у свою чергу, приводить до узурпації влади і загрози конституційного ладу України, передає «УНІАН».

Відповідаючи на питання журналістів щодо ролі Конституційного Суду України в рішенні кризи, Президент виразив упевненість, що «будь-яке рішення Конституційного Суду визнає будь-яка сторона конфлікту». При цьому, на переконання Глави держави, існує ряд нюансів за межами компетенції КС, які потрібно вирішити політичними методами.

Зі свого боку, Баррозу відзначив, що в умовах демократії вихід зі складної політичної ситуації не може бути винятково політичним, а повинен також базуватися на Конституції і законі. «Але завжди можна знайти гнучке рішення і прийти до згоди в таких питаннях саме політичними методами», – сказав він.

Голова Європейської комісії відзначив, що в Європі пильно стежать за розвитком ситуації в Україні. «Наше послання до України і українського народу: ми підтримуємо демократію і стабільність в Україні», - сказав він і закликав українських лідерів до пошуку рішень, з урахуванням верховенства права і демократичних принципів.

Крім того, Баррозу відзначив, що під час зустрічі йшлося про нову розширену угоду між Україною і ЄС. «Думаю, що відносини Європейського Союзу з Україною ставатимуть все ближче, і в недалекому майбутньому всі труднощі будуть вирішені», – відзначив він.

Голова Європейської Комісії також побажав Україні і Польщі успіху під час конкурсу за право приймати фінальну частину чемпіонату Європи в 2012 році з футболу.
"Форум"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

03:37
/ 3
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
02:45
/ 3
У туберкульозному відділенні лікарні на Тячівщині "ухилянтам" за хабарі встановлювали фіктивну інвалідність Фото новина
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 2
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
17:08
/ 9
ВАС заарештував підозрюваного депутата Закарпатської облради Антала з альтернативою застави в понад 21 млн грн
16:22
/ 8
Псевдожурналіст Микола Староста, що запустив фейк про заборону партії угорців в Україні, визнав: не мав такої інформації
15:16
/ 5
Прокуратура підтвердила затримання на хабарі 100 тис. грн голови Жденіївської селищної ради Василя Култана (ОФІЦІЙНО)
14:32
/ 7
Брехня для атаки на Україну. Як у Орбана створили фейк про "заборону" партії угорців Закарпаття
00:06
/ 4
Голову Жденіївської селищної ради Василя Култана затримали на хабарі у 100 000 грн Фото новина
23:51
/ 23
САП та НАБУ викрили депутата Закарпатської облради Антала на організації "схеми" переправлення "ухилянтів" за кордон Фото новина
00:14
/ 3
угорщина заявила про виявлення двох українських "шпигунів", один з яких – "слуга" із Закарпатської облради Цебер
» Всі новини