Правоохоронці не займаються розкриттям і розслідуванням незареєстрованих злочинів, особи, що їх скоїли не караються, а завдана такими злочинами матеріальна шкода не відшкодовується. Тим самим порушуються вимоги Інструкції, яка встановлює єдиний облік злочинів. Тому прокуратура здійснює відповідні перевірки.
За інформацією старшого помічника прокурора області з питань статистики Нелі БОКШАН, нещодавно нею була закінчена перевірка щодо додержання вимог Інструкції про єдиний облік злочинів у слідчому відділі та управлінні податкової міліції ДПА у Закарпатській області. У ході якої виявлено 5 фактів укриття від обліку злочинів.
Зокрема, це стосувалося таких злочинів як: незаконне виготовлення та збут підроблених марок акцизного збору (ст.216); незаконне виготовлення та збут підакцизних товарів (ст.204); підроблення документів, печаток, штампів та бланків (ст.358).
Натомість виявлено, що безпідставно перебували на обліку 17 злочинів, з них 10 стосуються ухилень від сплати податків (ст.212 ч.3), 1- ухилень від сплати страхових внесків (ст.212-1), 5 - привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст.191 ч. 4-5), 1 - незаконне виготовлення та збут підакцизних товарів (ст.204); 1 – службове підроблення (ст.366), виявлених у 2010 році, та 1 злочин за 2009 рік, що стосується привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст.191).
Внаслідок таких порушень залишилися не облікованими завдані збитки на суму 2 млн. 116 тис. грн., з яких відшкодовано у ході досудового слідства 356 тис. грн. та накладено арешт на суму 1 млн. 892 тис. грн. Не реєстрація злочинів працівниками податкової міліції призвела до внесення недостовірної інформації в відомості про злочини, що виявляються підрозділами податкової міліції за 10 місяців 2010 року.
Тільки за втручання прокуратури області за 2010 рік відбулось корегування обліку злочинів, виявлених підрозділами податкової міліції, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області.
По виявлених фактах прокуратурою Закарпатської області внесено подання про усунення порушень голові ДПА у Закарпатській області, яке знаходиться на розгляді.
Нагадаємо, що у кінці 2010-го року після схожої прокурорської перевірки в УМВС в Закарпатській області було виявлено аналогічні факти порушення обліково-реєстраційної дисципліни.
михайло 2011-02-01 / 20:53:00
чому прокуратура виявила приховування злочинів!!! а що робить ВВБ ДПА ??? бере за це гроші і закривае очі?? за що вони отримують заробітну плату?? що вони конкретно зробили?? хіба не мае серед податківців хабарників?? ви тільки подивіться що ДПА у області витворяе!! одні хапуги хабарники!! і як будуть покарані ті працівника які скоїли дані порушення приховуючи злочини?? чивідкупляться хабарями!!!!