На саміті НАТО в Лісабоні в листопаді альянс і Росія домовилися про співпрацю щодо ПРО в Європі. У НАТО також не виключають, що до євроПРО будуть залучені інші країни, в тому числі Україна.
"Зрозуміло, що однозначну пропозицію Україна в цей час зробити не може, але сама її політична воля, воля її політичного керівництва, президента країни спрямована на те, щоб забезпечити спільну участь з Російською Федерацією в цьому проекті, тому ми підтримали ініціативу Російської Федерації", - цитує Гавриша агентство УНІАН.
За його словами, Україна може запропонувати для створюваної системи ПРО дві радіолокаційні станції (РЛС) в Закарпатській області та в Севастополі.
До лютого 2008 року ці дві станції працювали на користь Росії, потім РФ відмовилася від їх використання.
Гавриш підкреслив, що українські РЛС потребують серйозної модернізації. Крім того, за його словами, Україна не може їх використовувати самостійно.
"Основна ресурсна база, база, яка пов'язана з технологією життєдіяльності цих станцій, знаходиться в Російській Федерації. Політика співпраці з РФ може дозволити активно використовувати ці станції спільно. Це був би найкращий варіант. Але використовувати ці станції без Росії неможливо...", - сказав Гавриш.
Ruyn V 2010-12-16 / 14:51:00
Маразм!Главное в этих станциях их стационарные антенны.Кто-то видел на Гугл-ерт куда направлены антенны этих станций?