Зокрема він відзначив, що "в цій проблемі, на превеликий жаль, не було системної боротьби, і вона стала настільки масштабною, що про це вже потрібно не лише говорити, а кричати". В. Корж підкреслив, що дане питання потрібно вирішувати на державному рівні.
За його словами, відомство розраховує на співпрацю в даному питанні з Міністерством закордонних справ і Міністерством внутрішніх справ України. В.Корж також зазначив, що найближчим часом розроблятимуться програми протидії торгівлі людьми на обласному рівні.
Щороку майже 1 млн чоловік стають жертвами торгівлі людьми, свідчать дані ООН, оприлюднені на міжнародній конференції, присвяченій запобіганню торгівлі жінками. Конференція організована з ініціативи Білорусі і Філіппін та пройшла 5 березня в рамках тематичних неофіційних дебатів Генеральної Асамблеї з проблематики гендерної рівності і розширення прав жінок.
Конференція стала першим масштабним міжнародним форумом з проблеми торгівлі людьми за участю всіх основних партнерів по боротьбі з цим соціальним злом. Більше 400 учасників представляли понад 90 держав, майже 20 міжнародних міжурядових організацій, більше 100 організацій і структур.
Висловлена загальна думка про те, що форум здатний стати могутнім чинником підтримки діяльності різних структур у всьому світі, які ведуть рішучу боротьбу з торгівлею "живим товаром", стати надихаючим символом для подальшого нарощування їхніх зусиль. Багато учасників підкреслили, що форум в ООН внесе вагомий внесок до підготовки Глобальної міжнародної конференції по боротьбі з торгівлею людьми, запланованої на листопад 2007 р.
Як свідчить доповідь ООН, переважна більшість жертв работоргівлі - жінки і дівчатка, котрі потрапляють в сексуальне рабство. За оцінкою експертів ООН, майже 700 тис. людей у світі експлуатуються в цій сфері транснаціонального злочинного бізнесу. Торгівля людьми стала однією з найприбутковіших сфер кримінальної діяльності.
У 2000 р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила Протокол про запобігання і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покаранні за неї. На даний момент документ підписали 117 і ратифікували 111 країн. Протокол містить визначення поняття "торгівля людьми" як злочину і правові інструменти боротьби з ним.
РБК-Україна
07 березня 2007р.
Теги: