Присутній на сесії облради депутат від фракції соціалістів Олексій Пристая запропонував внести на розгляд звернення від депутатів обласної ради щодо прискорення проведення реформи державного управління та ліквідації обласних та районних державних адміністрацій. Пропозицію підтримала фракція Народна, але за результатами голосування її не включили до розгляду порядку денного.
На сесії облради виступив депутат від фракції БЮТ Олександр Солонтай, який попросив зробити перерву для підготовки проектів деяких рішень, оскільки вчора було підписано рамкову угоду про співпрацю між БЮТ та «Нашою Україною», яка змінює формат коаліції в обласній раді. Зокрема йшлося про кадрові питання, комунальні підприємства, фармацію та інше. Його підтримав депутат від фракції соціалістів Олексій Пристая, заявивши, що потрібно сформувати нову «провладну» коаліцію і визначитися, хто перебуває в опозиції.
Голова фракції "Наша Україна" Іван Балога підтвердив підписання угоди, але зазначив, що від імені БЮТ підпис поставила невідома йому особа. Він сприймає цей підпис за підпис Кеменяша, однак відповідно до міжпратійної угоди, підписаної на загальнодержавному рівні, для узгодження співпраці визначено 30 днів. Тому питання, що винесені на сьогоднішню сесію облради потрібно розглядати як невідкладні, а переформатування коаліції — питання часу.
Наполягання представників БЮТу, "народників" та соціалістів зробити перерву хоча б на 1 годину підтримки депутатів не знайшли і сесія розпочала роботу. Внаслідок того, що пропозиція щодо перерви на 1 годину не була підтримана, бютівці та "народники" покинули зал сесійного засідання, сказавши, що вони приєднаються до роботи сесії після покладання квітів до пам’ятника Шевченку.
О 12.00 депутати перервали засідання для покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.
Після покладання квітів до пам’ятника Кобзарю «народники» продовжили роботу на сесії, а «бютівці» -- у сусідньому малому залі. Після тривалої внутрішньофракційної наради на сесію прийшов тільки керівник фракції БЮТ Андрій Сербайло. Він виступив із зверненням, у якому попередив представників фракції «Наша Україна», що укладена напередодні угода про співпрацю фракцій в облраді може бути розірвана. Такі дії А.Сербайло пояснив поширенням неправдивих відомостей про укладення угоди і порушенням «нашоукраїнцями» її засад. У відповідь Іван Балога попросив зачитати пункт, який порушила «Наша Україна», та Андрій Сербайло зачитав весь текст угоди, відтак покинув зал, а сесія продовжила роботу.
Опісля, коментуючи місцевим ЗМІ ситуацію, Андрій Сербайло запевнив, що робитиме все, аби фракції БЮТ та «НУ» працювали спільно на користь Закарпаття.
На сесії облради заслухано звіт про виконання бюджету області у 2006 році, який склав 90 329 200,00 грн., затверджено цільові обласні програми, зокрема, підбору і працевлаштування робітничих і управлінських кадрів з числа випускників навчальних закладів на підприємствах, що реалізують інвестиційні проекти на території Закарпаття, регіональну програму співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року, розроблення проекту схеми планування території області, охорони та комплексного використання водних ресурсів річок, внесено також зміни до діючих обласних програм.
Також депутати проголосували за звернення до обласного прокурора з проханням опротестувати рішення Ужгородської міськради про виділення земельної ділянки під будівництво філіалу Нацбанку України на площі Поштовій та поновити фінансування Баранинської сільради Ужгородського району, рахунки якого на сьогодні заблоковано.
Прийнято звернення до Президента України, Кабінету Міністрів стосовно виділення коштів для фінансування під’їзної дороги до міжнародного автомобільного пункту пропуску „Ужгород” на українсько-словацькому держкордоні, про відміну постанови Кабміну №83, спрощення процедур тендерних закупівель, фінансування субвенцій на заходи з енергозбереження, виділення коштів на виконання програми комплексного протипаводкового захисту басейну р.Тиса Закарпатської області на 2006-2015 роки, зниження оплати за ліцензії та акцизний збір на виробництво алкогольних і тютюнових виробів, фінансування програми „Питна вода” у 2007 році. До Кабміну та НКРЕ направлено клопотання з проханням переглянути ціни на природній газ для населення.
Сесія прийняла рішення про визнання національності „русин” та внесення її до переліку національностей краю, яке передбачає, що ОДА при фінансуванні потреб нацменшин враховуватиме потреби громади стосовно мови, освіти, культури, традицій та звичаїв.
Загалом були прийнято близько 50 рішень.
У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Олег Гаваші, голова облради Михайло Кічковський, заступники голови ОДА та облради, народний депутат України О.Ледида (ПР).
За матеріалами ЗІА «Простір» та сайту Закарпатської ОДА
07 березня 2007р.
Теги: