Святослав Бабіля розповів, що спостерігачі ГМ "Опора" моніторили увесь хід виборів в Україні та на Закарпатті, зокрема, проводили паралельний підрахунок голосів. У результаті похибка отриманих ними результатів становить 2,61 %. За результатами паралельного підрахунку, 45,9 % в Україні отримала Ю. Тимошенко. 49, 6 % — В. Янукович. 4,5 % виборців не підтримали жодного кандидата. "Станом на 9.00 8 лютого ЦВК оприлюднювала дані, за якими 48,45 % набрала Ю. Тимошенко, 45,91 % — В. Янукович, 4,44 % не підтримали жодного кандидата. Отже, порівнюючи результати офіційного та паралельного підрахунків голосів, можна стверджувати, що у межах похибки вони збіглися, а офіційний результат виборів відповідає реальному волевиявленню виборців".
На Закарпатті спостерігачі від "Опори" моніторили ситуацію на 23 дільницях. За словами С. Бабілі, в області вибори пройшли з нечисленними і несистемними порушеннями, а офіційний результат відповідає дійсності. "Ми виявили чимало порушень, які проте суттєво не вплинули на результат. Це було зумовлено кількома недоліками виборчої кампанії, зокрема, проблемами з організацією процесу. Непостійне фінансування, недоотримання необхідних матеріалів виборчими комісіями утруднювали роботу. Досі існують проблеми зі списками виборців, впровадження Державний реєстру – перший крок до їх усунення. Третя проблема – це постійна зміна правил гри під час самої кампанії, змінювався закон, ЦВК давала роз’яснення, а суди приймали рішення напередодні самих виборів".
Серед виявлених порушень – нестача виборчих скриньок або їх невикористання на частині дільниць, недоступність приміщень для голосування для певної когорти виборців (деякі дільниці були розміщені наприклад, на 3 поверсі), у селах Нанково і Шаян члени ДВК видавали бюлетені без документів, що посвідчують особу. Члени комісії мотивували це тим, що особисто знають виборів. У с. Страбичово одна людина кілька разів з виборцями заходила до кабінки, але після зауваження спостерігачів, як правило, усі проблеми були усунуті. Крім того, багато дільниць не опалювалися.
Володимир Феськов зауважив, що працював на території Берегівського району, де спостерігачі зафіксували кілька порушень і скали відповідні акти. В. Феськов також повідомив, що у другому турі активність закарпатських виборців впала на 0,38 %. Виборцям частково перешкодили і погодні умови. У селах, за словами Володимира Феськова, виборці свідоміші — чимало людей заходили перевірити у списку власну присутність та навіть присутність сусідів.
Незалежна Громадянська Мережа ОПОРА здійснювала громадське спостереження за виборами Президента України з 1 листопада 2009 року. За результатами роботи 74 спостерігачів, які спостерігали по всій Україні, ОПОРА оприлюднила чотири звіти щодо якості підготовки до дня голосування, використання адміністративного ресурсу, участі медіа, роботи виборчих комісій різного рівня та роботи Органів ведення Державного реєстру виборців. 17 січня ОПОРА залучила 1,003 спостерігача, які працювали безпосередньо на виборчих дільницях, визначених відповідно до випадкової, статистичної обґрунтованої вибірки.
Іван 2010-02-08 / 12:43:00
Адміністрації: Що означає наступна фраза у Бабілі (цитую); ""Станом на 9.00 8 лютого ЦВК оприлюднювала дані, за якими 48,45 % набрала Ю. Тимошенко, 45,91 % - В. Янукович, 4,44 % не підтримали жодного кандидата" ???????????
Будьте уважні.