“Після того, як подолано вето Президента на Закон “Про Кабінет Міністрів”, було поставлено крапку в можливостях протистояти дисбалансу, який утворився між інститутами Президента, уряду та парламенту. Думаю, що це рішення не є конструктивним і продуманим. На жаль, воно витікало з ініціативи лише однієї сторони – уряду – і, безумовно, додає більше песимізму в реалізації Універсалу загалом”, – заявив він.
На думку глави держави, через ухвалення закону постраждає процес підготовки деяких законопроектів спільно секретаріатом Президента й урядом.
Щоправда, це не єдиний законопроект, через який порозуміння гілок влади погіршується. З неприйняттям ставиться гарант і до продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. За його словами, розблокування продажу землі станеться тоді, коли розроблять так звану нормативну базу, адже тепер і реєстрація права власності на земельні паї, і купівля-продаж земельних ділянок відбуваються за заниженими цінами.
Ухвалення Закону “Про Кабінет Міністрів” “погіршило перспективи гармонізації стосунків і проходження політреформи”, – підсумував Віктор Ющенко. Хоча наразі Президент не хотів би відразу давати відповідь, якими шляхами відновлюватиме порушений баланс між гілками влади. Власне, не відкидає, що “Конституційний Суд за поданням Президента здійснюватиме розгляд деяких положень Закону “Про Кабінет Міністрів”. Щоправда, він не сказав чітко, чи намір подавати до Конституційного Суду є доконаним, чи просто висловлено ймовірність.
Ухвалення документа про Кабмін і продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель В. Ющенко однозначно назвав “порушенням універсалу. І немає жодних державницьких аргументів цієї позиції”.
"Львівська газета".
15 січня 2007р.
Теги: