ЗЛОЧИНІВ ПОБІЛЬШАЛО, АЛЕ ЇХ РОЗКРИТТЯ ПОЛІПШИЛОСЯ
Криміногенну ситуацію в краї та роботу міськрайорганів міліції охарактеризував у своєму виступі заступник начальника ГУМВС-начальник штабу полковник міліції Віктор Туряниця. Він, зокрема, зауважив, що намітилися позитивні тенденції. Так, базовий показник -- рівень злочинності на 10 тисяч населення на Закарпатті є одним із найнижчих в Україні й становить 31,1 злочинів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, в області менше скоєно злочинів, пов’язаних із тілесними ми ушкодженнями, незаконними заволодіннями транспортними засобами, ДТП, у т. ч. зі смертельними наслідками, хуліганств. Водночас, як і прогнозувалося у зв’язку з економічною кризою в державі, загальна кількість вчинених злочинів збільшилася на 16,3% (з 2849 до 3314). Втішає, що позитивна динаміка розкриття злочинів порівняно з торішніми результатами є найвищою в країні і становить 11,4% . Зокрема, розкрито на 8,8% більше (704 проти 647) злочинів категорії тяжких та особливо тяжких. Серед розкритих -- усі випадки зґвалтування, тяжких тілесних ушкоджень, в т. ч. зі смертельними наслідками, вимагань. Кількість вчинених в області розбійних нападів хоча й зросла з 17 до 29, але нерозкритими залишаються лише два такі злочини. Із 23-х скоєних у краї вбивств залишаються нерозкритими два. На 50 відсотків більше розкрито шахрайств, на 24% – крадіжок. Кінцеві результати роботи з розкриття практично усіх видів злочинів в області вищі за середньо-державний рівень.
Поліпшилася робота і з розкриття злочинів попередніх років, 297 з яких розкрито, а це на 15 % більше, ніж торік. Із злочинів цієї категорії до логічного завершення доведено одне навмисне вбивство, 4 тяжкі тілесні ушкодження, серед яких два зі смертельними наслідками, один розбійний напад, 7 грабежів тощо.
МІЛІЦІЯ ВИЛУЧАЄ ЗБРОЮ ТА НАРКОТИКИ
Викрито 175 злочинів, пов’язаних із незаконним поводженням зі зброєю. З незаконного обігу вилучено 24 одиниці нарізної зброї, 19 обрізів, 5 гранат, 3 міни, 7 вибухових пристроїв, 4 кілограми вибухових речовин.
Більше задокументовано злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків (316 проти 276), в тому числі 105 тяжких та особливо тяжких. Зокрема, виявлено 68 фактів збуту наркотиків. Затримано двох жителів Чопа та Мукачева, якi за 17000 гривень збули гостям зі Львова 3605 пiгулок "екстезi". У Чопі працівники УБОЗу затримали двох громадян Угорщини, які продали ужгородцям 1197 штук "екстезi". Загалом з незаконного обігу вилучено 331 кілограмі наркозасобів. До кримінальної відповідальності притягнуто 243 особи проти 182 торік.
Під час проведення заходів щодо протидії нелегальній міграції міліція затримала 121 нелегального мігранта, за фактами організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України порушено 19 кримінальних справ, що на 4 більше, ніж торік.
Із викритих 555 злочинів у сфері економіки 269 кваліфікуються як тяжкі та особливо тяжкі. Виявлено 137 злочинів зі збитками понад 100 тисяч гривень та 14 - понад мільйон гривень. Задокументовано 38 фактів хабарництва, з них два - на суму, що перевищує 30 тисяч гривень. Викрито 131 факт розкрадання державного або колективного майна, 31 -- у великих або особливо великих розмірах. Розслідувано та направлено в суди кримінальні справи щодо 442-х економічних злочинів.
4212 П’ЯНИХ ЗА КЕРМОМ
На автошляхах краю з початку року скоєно 426 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, що на 29,4 % менше, ніж торік. У цих ДТП 66 осіб загинуло (-42,6 %) та 526 отримали тілесні ушкодження (-26,8%). Припинено понад 91 тисячу порушень правил дорожнього руху, в тому числі затримано 4212 водіїв за керування транспортними засобами в стані сп’яніння. Порушників ПДР оштрафовано на загальну суму понад 21 мільйон гривень.
Серед проблемних моментів у роботі міліції, як було зазначено на засіданні колегії, залишається протидія пограбуванням, крадіжкам та незаконним заволодінням транспортом. Особливо це стосується Ужгорода та Мукачева. Вимагає активізації й робота щодо розкриття резонансних та контрольних злочинів попередніх років.
На низку проблем було вказано і в роботі обласного УБОЗу, відділів боротьби з наркотиками та торгівлею людьми, а також у Державній службі боротьби з економічною злочинністю. Як наслідок, в деяких з цих служб зроблено кадрові перестановки.
Пізніше слово мали заступники начальника ГУМВС та керівники галузевих служб.
Із завершальною промовою, у якій визначено завдання, поставлені перед ОВС області на найближчий час, на засіданні виступив начальник ГУМВС генерал-майор Павло Кононенко.