Злочинна група "кинула" комерційнихй банк в Мукачеві на 250 тисяч гривень

Кажуть, чи не кожен другий українець в останні роки мав справу з банками чи кредитними спілками, а тепер, через катастрофічну девальвацію гривні не знає, як з цього вийти. Проте одні, економлячи на всьому, чесно розраховуються за отримані кредити, інші ж намагаються "нагріти" всіх: і позичальників, і самі банки. Нещодавно закарпатська міліція викрила організовану злочинну групу, яка завдяки сприянню "своєї людини" "кинула" один з комерційних банків Мукачева на загальну суму близько 250 тисяч гривень.

Злочинна група "кинула" комерційнихй банк в Мукачеві на 250 тисяч гривень

СПРАВЖНІ КРЕДИТИ ЗА “ЛИПОВИМИ” ДОВІДКАМИ

Ватажком цієї злочинної групи була 33-річна жителька  одного із сіл Мукачівщини Анна. Спритна жіночка придумала доволі простий, але ефективний механізм, як роздобути гроші.  Однак банк так легко не обдуривши,  у нього   свої заходи безпеки: ретельна перевірка особи позичальника, застава майна під кредит, власна служба безпеки тощо. Щоправда,  усе це можна обійти,  вирішила  метикована жіночка, маючи “свою” людину в банку.

До справи спритниця залучила 28-річну мукачівку Олену, яка працювала в одному з комерційних банків міста. Та повинна була за відповідний хабар “не зауважити” того, що зібрані кредитором документи є фіктивні й посприяти в одержанні кредитів.

Свою першу оборудку зловмисники здійснили в жовтні 2007 року. Знаючи, що для одержання кредиту необхідно мати довідку про  заробітну плату  на  суму не менше, як  1500 гривень, Анна вирішила сфабрикувати потрібний “папір”. Вона  склала довідку про доходи, в якій вказала, що працює комірником у фермерському господарстві, і отримала заробітну плату за останні шість місяців в розмірі 8622  гривень, хоча  насправді  там не працювала. Власником цього фермерського  господарства  був  її чоловік Василь, який і посприяв дружині в афері. У графі "головний бухгалтер" довідки про зарплату Анна вказала вигадане прізвище й поставила  власноручний підпис. Чоловік же підписався у графі "керівник" та затвердив “липу”  печаткою свого господарства.

Тепер треба було підкупити когось із працівників банку, аби ті допомогли отримати  кредит. Це погодилася зробити за 2000 гривень економіст  банку, згадана Олена.

Одержавши за “липовими” довідками цілком реальні 10 тисяч гривень кредиту терміном на два роки, наша героїня не зупинилася на досягнутому. Наступні кредити на вказану суму було оформлено вже  на матір та свекруху Анни. Свекруха в довідці про доходи  була  записана  як зоотехнік фермерського господарства із зарплатою 8704 гривні за 6 місяців, а матуся -- постачальником з піврічною зарплатою 8663 гривень...

АПЕТИТИ ШАХРАЇВ ЗРОСТАЮТЬ

Отримавши “на халяву” перші тридцять тисяч, наша героїня, як мовиться,  увійшла у смак. Вона запропонувала ласій на гроші працівниці банку заробляти, оформляючи фіктивні кредити на малозабезпечених жителів сіл Мукачівського району. Останніх мала підшуковувати мати Анни та її чоловік Василь.

Наприкінці  жовтня Анна умовила, пообіцявши винагороду в сумі сто гривень, свою знайому Мар’яну оформити  на себе кредит, запевнивши її,  що оформленням необхідних документів  займатиметься  вона, а тій лише необхідно прийти в банк і підписати документи.  Аналогічним чином оформили кредит й на маминого односільчанина Михайла. Копію паспорта селянина використали для  виготовлення підробленої довідки про доходи, а його самого “оформили” ветлікарем згаданого фермерського господарства із зарплатою  9820 гривень за півроку. Згадана  Мар’яна  згідно з  документами була  головним оператором  годування цього господарства,  і її заробітна плата за останні шість місяців становила 8549 гривень...

Отримавши двадцять тисяч гривень, дві тисячі Анна віддала Олені, по сто гривень -- довірливим малограмотним селянам, які, звісно, й гадки не мали, що колись їм доведеться розраховуватися за чужий кредит...                    

Уже в листопаді кредит  оформили  й на самого чоловіка Анни Василя. Знаючи, що його фермерське господарство фактично не працює та не отримує доходи, шахрайка вказала у довідці, що чоловік одержав за півроку 17449 гривень зарплати.  Після видачі 10 тисяч кредиту свою “долю”  -- тисячу  гривень --  одержала й згадана  працівниця банку. 

Далі аналогічні кредити оформлялися на інших громадян. Лише при цьому в анкетах деяких із позичальників вказувалося, що вони працюють уже не на фермерському господарстві (штати ж там не нескінченні), а на відомому мукачівському СП. Для цього зловмисники "запаслися" 20 чистими бланками довідок  про доходи з відбитками кутового штампу та круглої печатки цього  спільного  підприємства. Яким чином вони опинилися в шахраїв, повинно з’ясувати слідство.

Маючи потребу в якомога більших масштабах афери (чим більше клієнтів, тим більше грошей можна видурити в банку), Анна через свою маму залучила до справи ще одну учасницю злочинної групи --таку собі  пані Єву, яка теж мала підшуковувати громадян, на яких можна було б  оформити кредит.

КІНЕЦЬ АФЕРИ

Загалом  зловмисники  встигли набрати кредитів  на суму 248200 гривень, доки не попалися. Стосовно шахраїв міліція порушила  кримінальну справу. Організаторці злочинної групи, згаданій Анні, пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ст.358 (підроблення документів), ст.369 (давання хабара), ст.191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) тощо. Свою вину в інкримінованих їй злочинах жінка визнає частково, заперечуючи те, що організовувала злочинну групу для одержання шахрайським шляхом кредитів у банку. Вона також “здала” згадану працівницю банку  Олену, розповівши, як усе було. Анна переконує, нібито  мусила давати їй хабарі, оскільки не мала  вибору,  мовляв: без “подяки” та б не видала більше кредитів. А після одержання хабара Олена  запевнила, що Анна  може приводити по кредити й своїх родичів. Лише з кожного кредиту вона повинна віддавати їй по 1000 гривень за успішне “вирішення питання”. Коли ж Анна зізналася Олені, що  довідки про доходи надаватимуться фіктивні,  остання  відповіла --  це не проблема, оскільки з працівником служби безпеки банку (вона повинна перевіряти надані документи та особи потенційних позичальників) буде все вирішено. А це вже явно наштовхує на думку, що в самій банківській установі  діяла ціла злочинна група, що “кидала” власний банк...

Так чи інакше, проте на лаві підсудних опинилася лише згадана Олена (до слова, нині вона працює касиром в іншому комерційному банку Мукачева). Їй пред’явлено обвинувачення в одержанні хабара,  підробленні документів  тощо. Допитана в якості обвинуваченої, молода  жінка своєї  вини у вчиненні інкримінованих їй злочинах не визнала й відмовилась давати показання, зіславшись на відповідну статтю Конституції України. А ще запевнила, що свою невинність  буде доводити в суді. Не інакше, як за спиною жіночки стоять серйозні та впливові люди, котрі й консультують її, як себе поводити...

Інша учасниця злочинної групи Єва, почувши, що “запахло смаленим”, просто “пішла в біги”, й матеріали стосовно неї виділено в окреме провадження. Разом з Анною, обвинувачення також пред’явлено її матері та чоловіку. Вони  визнають свою вину лише частково. Наразі всі троє перебувають на підписці про невиїзд. А свекруха Анни  проходить  у  справі як свідок.

Цю складну багатотомну кримінальну справу розслідував слідчий в особливо важливих  справах слідчого управління ГУМВС капітан міліції І.Скрекля. Нині справа вже передана у Мукачівський  суд, котрий і вирішуватиме остаточну долю ласих до дармових грошей персонажів цієї кримінальної історії.

Володимир Павлюх, ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області
11 вересня 2009р.

Теги: Мукачево, кредит, кримінальний, банк

НОВИНИ: Кримінал

01:16
Ужгородець погрожував свої дружині гранатою
20:47
/ 1
38-річний мукачівець протягом року розраховувався за покупки карткою, загубленою пенсіонером
19:41
/ 2
У Нижніх Воротах зіткнулися мукачівська BMW та івано-франківське Renault, водій останнього загинув
14:05
Житель Туриці, що на Ужгородщині, зберігав вдома дві бойові гранати
22:50
У жителя Буштина під час обшуку вилучили майже 1кг марихуани
22:47
Мешканцеві Родниківки на Мукачівщині, який підпалив будинок дружини через образу, присудили більше 5 років тюрми
15:50
Справу учасників "смертельної" масової бійки у Підвиноградові скеровано до суду
14:01
В Ужгороді водій, зупинений патрульними, швидко купив і хильнув алкоголь, аби приховати "п'яне" водіння
20:56
/ 3
У Берегові злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку
20:31
На під'їзді до кордону затримали чотирьох чоловіків, що планували нелегально потрапити до Румунії, та двох закарпатців-переправників
15:57
На кордоні з Угорщиною у китайському вантажі виявили "зайві" електроскутери
21:52
/ 2
Через тайник з сигаретами житель Підвиноградова позбувся в ПП "Дякове" свого "Пежо"
11:15
/ 1
На Закарпатті викрили підприємця з Харкова, який хотів вивезти пшеницю в ЄС без ліцензування
22:49
На обʼїзній Мукачева патрульні зупинили водія, у 12 разів п'янішого від дозволеного
19:05
За вбивство жінки в центрі Берегова місцевому мешканцю "світять" 15 років тюрми
18:53
/ 2
На Закарпатті взяли під варту без права на заставу 10 учасників наркоугруповання
23:08
На Закарпатті 26-річний псевдоволонтер з Тернопільщини, що прямував до угорщини, намагався відкупитися в прикордонників за €1600
19:37
На Закарпатті затримали 2-х підлітків-провідників і 4-х "ухилянтів" з ґумовими човнами
17:54
/ 2
У ПП "Лужанка" берегівець втік від прикордонників і попросив прихистку в угорщині
10:48
/ 1
На Мукачівщині затримали 19-річного підозрюваного у зґвалтуванні 13-річної дівчинки
14:57
На Тячівщині затримали переправника з Рівненщини з "ухилянтом" із Хмельниччини
22:39
/ 5
Апеляційний суд скасував виправдання суддею Софілканич упійманого на хабарі голови Воловецької ОТГ Попелича
21:38
/ 3
Ужгородку, немовля якої померло від переохолодження викинутим в пакеті на вулицю, засудили на 2 роки "умовно"
19:32
Апеляційний суд залишив без зміни "запобіжку" шахраєві, що видурив $10,5 тис. у дружини полоненого військового
17:45
/ 12
На Закарпатті викрили ОЗУ наркоторговців, що "заробляло" на метамфетаміні мільйони
» Всі новини