Ігор Кріль: "Вето Президента України на проект Державного бюджету є виваженим і потрібним для суспільства кроком"

Останнім часом в суспільстві жваво обговорюється Проект закону про Державний бюджет України на 2007 рік в цілому та накладення на нього вето Президентом України. Ми попоросили висловити свою думку щодо цього нашого земляка, народного депутата України від Блоку «Наша Україна», який працює у Бюджетному комітеті парламенту Ігоря Кріля.

Ігор Кріль: "Вето Президента України на проект Державного бюджету є виваженим і потрібним для суспільства кроком"На жаль, слід об’єктивно визнати, що бюджет не виправдав надій та очікувань в першу чергу пересічного громадянина, орієнтуючись в основному на великий бізнес та повністю нехтуючи соціальною складовою. Президент України, як гарант Конституції виконуючи свій обов’язок перед країною не міг не звернути увагу уряду Януковича на цілу низку принципових позицій в сфері соціального забезпечення населення. Мова йде в першу чергу про розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.

Якщо торкнутись конкретно показників, які закладені в тексті проекту закону та додатках, то навіть неспеціалісту видно перекоси, які намагається протягти «кризова» чи «антикризова» коаліція. Так, статтею 62 Закону пропонується затвердити на 2007 рік прожитковий мінімум з 1 січня 2007 року – 380 гривень, з 1 жовтня 2007 року – 395 гривень.

Але ж згідно розрахунків розмір прожиткового мінімуму у поточному році станом на 1 листопада становив майже 391 гривню, а прогнозний показник на 1 січня 2007 року становить 406,6 гривні.
Чому бюджет в цій частині викликає заперечення Президента України? Та тому, що з наступного року запропонований урядом бюджет призведе до недоодержання кожним пенсіонером, якому призначено мінімальну пенсію, щомісячно 26,6 гривні, з чим Президент України та наша фракція погодитись не можуть. Більше того, від зазначеного показника залежить не тільки пенсія 12 млн. пенсіонерів, а й розмір державної соціальної допомоги по догляду за дитиною, допомога одиноким матерям, допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, допомога на поховання тощо.

Тільки крайньою формою зневаги до свого народу можна назвати норму, що містить стаття 97 Закону, якою пропонується з 1 січня 2007 року залишити максимальний розмір пенсії народного депутата без обмеження, на відміну від усіх інших пенсіонерів-недепутатів, яким чітко визначені межі: «від і до».
Щодо показника мінімальної заробітної плати, який закладено в проекті закону. Віктор Федорович та коаліція планували встановити мінімальну зарплату на рівні 400 гривень на місяць, через пів-року збільшити на 20 грн., і через рік (у грудні 2007 року) зафіксувати на рівні 450 гривень.

Таким чином, якщо в 2005 році зростання розміру мінімальної заробітної плати становило 40 відсотків, у 2006 році – 20 відсотків, то в 2007 році воно заплановано лише на рівні 12,5 відсотка.
Зрозуміло, що таке різке уповільнення темпів зростання розміру мінімальної заробітної плати дуже негативно позначиться на умовах оплати працівників абсолютної більшості підприємств в Україні, оскільки тарифні ставки їх працівників згідно з галузевими угодами та колективними договорами встановлюються залежно від розміру мінімальної заробітної плати.

Те ж саме можна сказати і про розмір інфляції (близько 11%). Така інфляція, а також зростання податкового навантаження на доходи фізичних осіб, в Україні вперше за останні роки призведуть до реального падіння розміру мінімальної заробітної плати, який є базою для обрахування заробітної плати близько 10 млн. працюючих громадян, зокрема працівників бюджетної сфери – лікарів, вчителів, науковців, працівників культури.

Віктор Янукович обурено стверджує, що в державну казну з неба покласти 10 мільярдів гривень неможливо. Звичайно, що з неба гроші в бюджеті не з’являться, просто необхідно більш ретельно проаналізувати видаткову частину і зменшити ті витрати, які спрямовані на надання необґрунтованих преференцій переважно донецьким підприємствам та корпораціям.

Вважаю, що сьогодні єдиним правильним виходом з даної ситуації була б спільна консолідована робота направлена на прийняття бюджету, що дійсно відповідав би інтересам народу, а не політична спекуляція заснована на реваншистських настроях.
"Мукачево нет"
15 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

16:54
/ 6
В Ужгороді також окреслили #ЧервоніЛінії для Зеленського
05:57
/ 18
Бондаренко офіційно представив нового голову Ужгородської РДА
15:47
/ 33
Міністерка освіти зустрілася з представниками угорської громади Закарпаття
12:41
/ 5
Закарпатські нардепи увійшли до новоствореної парламентської групи "Довіра"
03:50
/ 8
Посольство України в Угорщині відреагувало на інформацію про "російський" Крим на державному телеканалі країни
03:07
/ 20
Зеленський призначив головою Виноградівської РДА Василя Кіша, а Ужгородської – Вячеслава Дворського
14:51
/ 4
Головою Свалявської РДА призначено Романа Тарабія
10:23
/ 5
Новим очільником Іршавщини став Віктор Товстий
03:43
/ 13
Один з центральних телеканалів Угорщини називає Крим російським
03:19
/ 11
Глава МЗС Угорщини звинуватив українські спецслужби в, начебто, тиску на угорців Закарпаття
11:47
/ 3
Угорщина не просила в РФ допомоги у захисті меншин в Україні
11:23
У Києві призначено нових керівників митних постів і структурних підрозділів на митниці Закарпаття – журналіст
15:20
/ 17
Росія заявила про прохання Угорщини допомогти "захистити права" нацменшин в Україні
22:01
/ 10
МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини за слова про автономію угорців Закарпаття
01:52
/ 18
Депутати Берегова просять створення на Закарпатті окремого "угорського" повіту
21:26
/ 14
Псевдоактивіста Данацка "зарядили" копати кримінал проти "постмайданного" Щадея
18:52
/ 94
Медведчук особисто прибув на Закарпаття, щоби провести конференцію обласного осередку ОПЗЖ
02:52
/ 5
Заступником голови партії "Соціалісти" на позачерговому з’їзді обрано закарпатця
16:13
/ 13
Посол Угорщини Іштван Ійдярто: Ми будемо блокувати Раду Україна-НАТО і далі
17:11
/ 20
Новим головою Тячівської РДА стане Тимур Аверін
11:56
/ 1
У середу відбудеться відкриття Почесного консульства Латвійської Республіки в Ужгороді
00:19
/ 22
Ракоці на коні хочуть відкрити в Берегові 17 грудня, але Мінкульт ще не погодив
00:07
/ 5
Лідери первинних осередків КМКС поскаржились Зеленському на "утиски" та "нападки"
23:31
/ 2
МЗС засудило заклики Угорської постійної ради до автономії угорських спільнот Карпатського регіону
23:20
/ 1
Найбільшими "прогульниками" у Чопській міськраді виявились 2 депутати ТУКЗ-КМКС з бази "Миротворця"
» Всі новини