Венеціанська комісія схвалила Конституцію Віктора Ющенка

Венеціанська комісія розглянула конституційний проект президента і оцінила його схвально, зазначивши, проте, що є над чим попрацювати.

Венеціанська комісія схвалила Конституцію Віктора Ющенка

Микола Оніщук розповів, якими пунктами свого законопроекту може пожертвувати Ющенко

Венеціанська комісія, чию думку Верховна рада враховує при розгляді кожного проекту конституційних змін, 12 червня дала позитивну оцінку відповідному законопроекту президента Віктора Ющенка.

Про це повідомив міністр юстиції Микола Оніщук.

Відзначивши, що документ в цілому направлений на стабілізацію української політичної системи, європейські експерти не стали загострювати увагу на положеннях, в яких закладено подальше протистояння глави держави і представників виконавчої влади.

"За весь час незалежності, по суті, вперше Венеціанська комісія позитивно висловилася відносно подібного законопроекту. Комісія визнала проект Конституції, внесений Віктором Ющенком, таким, що відповідає європейським стандартам. Більш того, в ході обговорення було відмічено, що це кращий з тих проектів Конституції, які надходили на розгляд Венеціанської комісії від України", - заявив міністр.

Він також повідомив, що комісія виказала ряд зауважень як загального, так і приватного характеру. "Йдеться про те, що документ передбачає ухвалення будь-яких змін в Конституцію на референдумі. Комісія ж не вважає це єдино правильним рішенням, вважаючи, що воно може створити певні складнощі. Наприклад, деякі зміни в Конституцію не мають загального значення, що вимагає їх твердження на референдумі. Думаю, ця позиція може бути врахована президентом", - розповів Оніщук.

Він вважає, що, виходячи з вже зроблених президентом заяв, Віктор Ющенко може відмовитися від положення про довічне право екс-президентів входити в сенат. Також можна переглянути ряд інших положень, таких як право президента відміняти акти уряду з питань зовнішньої політики, безпеки і оборони. Можливо, зазначає Оніщук, слід виключити з системи призначення суддів політичні інститути і передати цю функцію Вищій раді юстиції. Експерти також вважають, що в законопроекті слід формалізувати підстави, які б забезпечували велику стабільність для функціонування всіх гілок влади.

"Я маю на увазі те положення президентського законопроекту, яке передбачає право глави держави розпускати нижню палату парламенту по політичних мотивах. Комісія хотіла б, щоб в законопроекті були уточнені підстави, зокрема політичні, які можуть послужити для ухвалення такого рішення", - пояснив міністр.

На питання, як комісія оцінила пропозицію дозволити депутатам суміщати свою діяльність з роботою в уряді і закріпити за колишніми президентами довічне право засідати у верхній палаті парламенту, Оніщук відповів, що тема "суміщення" не обговорювалася, оскільки це у ряді європейських юрисдикцій є прийнятним.

"Ці теми не аналізувалися як важливі, і це не ті положення, на які слід звертати увагу. Так, обговорюючи пропозицію про введення верхньої палати парламенту (сенат), комісія відзначила, що немає жорстких критеріїв, за якими можна було б оцінити доцільність або недоцільність розділення парламенту на дві палати. Комісія вважає, що це може бути значущим, хоча і не затверджує цього. Введення другої палати може бути продуктивним, хоча може і декілька ускладнити законодавчий процес і загальну систему організації діяльності парламенту", - сказав він.

Крім того, політик зауважив, що комісії відомо про неофіційний проект Конституції Юлії Тимошенко та Віктора Януковича, але цей документ в комісію не надходив, тож його розгляду не було. Проте в неформальних бесідах ряд члени комісії продемонстрували свою обізнаність про цю конституційну ініціативу.

Нагадаємо, напочатку червня у ЗМІ з'явився розроблений представниками БЮТ і Партії регіонів проект Конституції - політичними силами, які вели переговори про створення коаліції, однак після виступу Віктора Януковича,в якому він повідомив про його підтримку виборів президента народом, а не Верховною радою, як то передбачалося у створеному з БЮт проекті Конституції, Юлія Тимошенко заявила про провал переговорів з ПР.

Як повідомлялося, 31 березня президент Віктор Ющенко вніс до Верховної ради законопроект щодо внесення змін до Конституції. Документ передбачає низку реформ у політичній системі України.

Зокрема, це створення в Україні двопалатного парламенту, частина якого обиратиметься із представників регіонів країни. Ця ініціатива вже викликала невдоволення в політичних опонентів президента.

6 квітня президент надіслав документ на розгляд Венеціанської комісії.

ТСН
15 червня 2009р.

Теги: Віктор Ющенко, проект Конституції, Європа, Венеціанська комісія, схвалили, Микола Оніщук

НОВИНИ: Політика

18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 11
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
» Всі новини