Як повідомляє прес-служба ЧМГО «Молодь – XXI століття», тема «Політичні партії. Правові засади проведення виборчої кампанії та виборів» була наступною для ознайомлення та вивчення молодими політиками.
Обмінювались досвідом з учасниками відомі професіонали з даних питань тренери, а саме: голова ВГО «Фундація Регіональних Ініціатив», депутат Закарпатської обласної ради Олександр Солонтай та Любомир Грицак, голова ВГО «Молодий Рух».
Серйозною темою для роздумів стало запитання Олександра Солонтая: «Нехай кожен напружить мозок і спробує пригадати кандидата в депутати під номером 6 у виборчому списку партії за яку проголосував? Що не пригадуєте?» Нажаль, але більшість так і не пригадала. В тому і постає проблема, що у нашого суспільства низький рівень правової освіти. Як з цим боротися? На думку одразу приходить стара добра приказка «Молодым везде у нас дорога, старикам везде у нас почёт», тож поле для діяльності молодих активістів вже готове, головне мати бажання та бути цілеспрямованою людиною. Ці та ряд інших якостей вже мають учасники Школи.
Наскільки реально потрапити молодим людям в прохідну частину виборчого списку партії? З’ясувалось це питання є дуже болючим для активістів, оскільки до прохідної частини постійно проходять ті, кому ця депутатська діяльність потрібна лише заради власних інтересів, так звані «люди-грошові мішки». Не закритим питанням для молоді вже є той факт, що відкриті виборчі списки – це крок до відповідальності кожного кандидата. Україна після виборів будь-якого рівня знаходиться шоковому стані, кожні вибори пригальмовують розвиток міста, селища чи села на невизначений термін. Молодь, аналізуючи ситуацію, що склалася в країні, прийшла до висновку, що необхідно реформувати виборчу систему, аби по закритим спискам політичних сил не проходили бандити та крадії. Розглядалася можливість збільшення прохідного бар’єру до Верховної Ради України. Таким чином, гіпотетично, Україна, якщо буде готова до цього, може прийти до 2 або 3 партійної системи.
На думку організаторів Школи, політичну силу та освіченість майбутньої політичної еліти треба нарощувати. Тетяна Громова зазначила так: «Дуже приємно, що маємо таку можливість навчати молодь та готувати до політики нову генерацію. Даний проект повинен мати перспективу, на що і покладені зусилля всіх координаторів проекту».
Приємно зазначити, що більшість випускників Школи на даний момент є успішними представниками «третього сектору», політичного середовища. Результат «на обличчя»: Школа молодого політика – є дійсно тим ландшафтом, що готує до життя, політики, громадського сектору нове покоління талановитої молоді.
17 листопада 2006р.
Теги: