"Паті на хаті", або "Внутряк" в ужгородському "Снеку"

Затишна найстаріша ужгородська кав’ярня "Снек", ненав’язлива бардівська музика, аромат запашної кави і, як це не банально звучить, живе спілкування (акцентую на "живому" спілкуванні, позаяк люди дедалі більше віддають перевагу віртуальним "контактам" і "однокласникам"... — Авт.). Таку атмосферу влаштував арт-клуб "Різні люди" для крайової молоді.

Це була так звана "паті на хаті", себто "квартирник", коли певна група людей збирається в тісному колі, щоб поспілкуватися, послухати хорошу музику, поезію і прозу. Молода письменниця, член "Різних людей" ще називає таку тусовку "внутряк", проте на такі заходи можуть приходити всі охочі.

Все було вкрай просто і без зайвих вибриків: молоді люди дарують одне одному радість спілкування й водночас насолоджуються бардівською музикою молодих талантів — Люби Шарги (Ужгород), барда Тараса (Київ) та гурту "Ноктюрн" (Ужгород). І цього було достатньо, щоб сказати, що квартирник удався. Більше того, такі вечірки варто проводити і в подальшому, щоб молодь мала можливість із користю проводити дозвілля. Літератор Віталій Голуб обіцяє, що квартирники "Різних людей" стануть традицією для Ужгорода, крім того, на його переконання, подібні вечори є поштовхом для розкриття творчого потенціалу закарпатської молоді. "Ми створюємо, так би мовити, інтимну атмосферу. Гості слухають музику, літературні твори й, можливо, в когось із них з’явиться бажання спробувати себе в літературі і приєднатися до нашого клубу. На таких квартирниках кожен має змогу "виразити себе" в неформальній атмосфері. Ми запрошуємо всіх", — каже Віталій.

Приходьте й ви на квартирники, адже саме там відчуєте "літературний дух", послухаєте початківців закарпатської літератури і, можливо, відкриєте талант до письма і в собі.

Евеліна Гурницька, РІО
17 квітня 2009р.

Теги: "Снек", бардівський, музика, літератор, молодь

НОВИНИ: Культура

08:42
В Ужгороді презентували мілітарний роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні" Фото новина
09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
» Всі новини