Він не занадто простий і не занадто складний... Радіодиктант уже вшосте організовують Національна радіокомпанія України та Ліга українських меценатів.
У зверненні цієї Ліги до громадян України є такі рядки: “Усі, від першокласника до пенсіонера, від студента до державного службовця, від військового до банкіра, доведімо, що ми шануємо рідну мову і не дамо їй загинути!”.
Головний редактор освітньо-виховних програм Українського радіо Лариса Тарасова розповіла, що з кожним роком радіодиктант набуває все більшої популярності. Торік надійшло на радіо 4 тисячі листів. Наймолодшому учаснику було 8 років, найстаршому - 87. Із загальної кількості надісланих диктантів лише п’ять не мали жодної помилки... Тим не менше, 100 кращих робіт відзначено призами і цінними подарунками. Журі очолює професор Любов Мацько. Листи з текстами диктантів повинні надійти на Українське радіо не пізніше 13 листопада за адресою:
01001 Київ, Хрещатик, 26, Національна радіокомпанія (радіодиктант).
КОМЕНТАР
Богдана БІЛЯК, заступник начальника Львівського обласного управління освіти:
— Ніхто не забороняє учням і вчителям брати участь у Всеукраїнському диктанті. Але наше головне управління освіти і науки спільно з Львівським обласним радіо проводить 13 листопада свій радіодиктант: від 10.30 до 11.00. У кожному навчальному закладі (це справа добровільна) рекомендуємо створити оргкомітети за участю громадськості. Ці комітети перешлють до нас контрольні диктанти для визначення переможців. У січні, на святі мови, оголосимо їх. Переможців визначаємо у кількох номінаціях - “наймолодший учасник”, “найстарший учасник”, “сільський житель”, “міський житель”, “найграмотніший учитель” тощо.
Олександра СЕРБЕНСЬКА, професор Національного університету імені Івана Франка:
— Будь-яку ініціативу, яка сприяє підвищенню рівня грамотності і утвердженню нашої рідної мови, треба вітати. Головне, як це проводити. У Польщі, наприклад, радіодиктант є справою загальнонаціональною. За ручку беруться і першокласник, і Президент країни. Робиться це дотепно і весело, є чимало різних номінацій, зокрема “найграмотніший пенсіонер”.
Високий Замок
09 листопада 2006р.
Теги: