Закарпатець Віктор Пинзеник зізнався, що минулоріч на Закарпатті побувати йому не вдалося, оскільки не мав жодної відпустки. Сьогодні ж стверджує, що в краї цілком помітні зміни у розвиткові економіки: «Бачу нові види діяльності, з’явилося чимало готелів. Це радує, адже у перспективі Закарпаття повинно бути саме відпочинковим та оздоровчим центром», — каже Міністр.
За його словами, ПРП до останнього сподівалася, що помаранчеві сили йтимуть на вибори єдиною командою. Тому не в кожній області встигли сформувати блоки ПРП та ПОРА, у більшості областей до місцевих рад вони балотуються по-окремо. Щодо підтримки Закарпаття до Верховної Ради, Віктор Пинзеник переконаний, що саме рідна йому область дасть найбільше голосів, на рівні з Київською.
Віктор Пинзеник розповів про стан справ в економіці України. За його словами, до президентських виборів 2004 року країна «пливла за течією, система працювала для обслуговування корпоративних інтересів». «Сьогодні ми спостерігаємо дивовижне явище, — каже В. Пинзеник. — Темпи економіки менші порівняно з демонстрованими цифрами урядом В. Януковича. Але доходи збільшилися з 62 до 84 млрд. грн. Ми закрили 32 млрд. гривень дефіциту, залишеного попередньою владою. Ми не піднімали ставок ПДВ, однак надходження від нього зросли удвічі. Куди, питається, ці суми дівалися раніше?». Минула влада, за словами В. Пинзеника, залишила пенсіонерів без пенсій. Замість закладених 6 млрд. грн. насправді необхідно було 16 млрд. «Ми виплатили усю пообіцяну людям суму, — каже В. Пинзеник. — А якби країна жила за бюджетом попередньої влади, то пенсії просто з нічого було б виплачувати».
Серед пропозицій очолюваної міністром політичної сили — кардинальна зміна системи влади, чітка відповідальність. Недопустимою сьогодні є наявність нікому не підконтрольних структур, як Фонд держмайна чи донедавна НАК «Нафтогаз України». За усі структури певної сфери повинен відповідати конкретний міністр, — вважає політик. Крім того, ПРП пропонує змінити інвестиційний клімат, зокрема, спростити систему дозвільних структур. На думку доповідача, підготовкою законів повинен займатися уряд, а парламент лише голосувати про їх прийняття чи неприйняття: «450 центрів підготовки рішень у державі — це політика без політики».
Віктор Пинзеник заявив, що у виборчих списках ПРП нема жодного бізнесмена, усі кандидати займаються політикою. Члени ПРП ніколи не змінювали фракції (окрім моменту співпраці з «Нашою Україною» усією фракцією) і завжди голосували однорідно.
Щодо цьогорічних виборів, В. Пинзеник прокоментував: «Це вже не ті вибори, де масово лився виключно бруд. Люди сьогодні мають можливість почути усе, що їх цікавить, отримують лавину інформації, як цього і вимагає демократія. Збої безпосередньо у день виборів можливі, але незначні. Величезна заслуга громадян країни — це здобута ними свобода».
У майбутньому парламенті, на переконання політика, буде сформовано помаранчеву більшість: «Інакше не можна добитися прийняття необхідних країні рішень. Адже для цього ми йдемо у владу, а не для того, щоб просто потрапити у парламент. Для нас влада — не мета, а засіб. Парламентська більшість формуватиметься не за принципом розподілу посад, а для реалізації певної конкретної програми дій».
Ужгородський прес-клуб реформ
21 березня 2006р.
Теги: