В Євросоюзі ще думають, що робити з візами для українців

Перспективи зближення між Україною та ЄС залежать від того, як Україна буде проводити реформи і боротися з корупцією На цьому наголошували у четвер представники ЄС у Празі, де відбулося засідання трійки ЄС-Україна на рівні міністрів закордонних справ. Водночас Євросоюз підтвердив свою готовність сприяти модернізації української газотранспортної системи. Дорожня карта про безвізовий режим залишається у планах.

Осад, який виник у ЄС після українсько-російського газового конфлікту, нікуди не зник. Карл Шварценберґ, міністр закордонних справ Чехії, яка нині головує в ЄС, наголосив, що у взаємних відносинах дуже важливо уникати подібних криз, коли громадяни держав ЄС стають заручниками. Карл Шварценберґ також закликав до прозорості у газових відносинах між Москвою і Києвом.

«Для нас важливо, щоб між українськими та російськими суб’єктами господарювання було укладено газову угоду за зразком контрактів, які з Росією мають держави ЄС. Лише таким чином можна домогтися необхідної прозорості та передбачуваності у наших відносинах», – заявив Шварценберґ.

Радіо Свобода спробувало з’ясувати в чеського міністра, що означають його слова, адже довгострокова українсько-російська газова угода вже підписана. Чи ЄС пропонує росіянам та українцям домовлятися заново, якщо в Україні через рік зміниться президент, чи уряд? На це Шварценберґ відповів, що це справа двосторонніх відносин. При цьому він зауважив, що загалом у світі питання нафти і газу є не тільки комерційними, але й політичними, а ця ситуація не виняткова. Напередодні один із чеських дипломатів прямо висловив сумнів у тому, що січневі українсько-російські газові контракти протримаються 10 років.

При цьому ЄС буде допомагати модернізувати українську газотранспортну систему. На це треба два з половиною мільярди євро, підрахували у Європейській Комісії. Конференція потенційних інвесторів має відбутися у Брюсселі 23 березня. У Європейській Комісії наразі не знають, яким може бути внесок європейських установ у ремонт української труби.

Україну закликають до реформ

Крім цього, Україна та ЄС готують угоду про асоціацію, але гарантії, що вона точно буде цього року немає. Комісар ЄС у справах зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер говорила про таку угоду як про можливість, а не як про доконаний факт. Тут ЄС знову закликає Україну виконувати домашнє завдання. Ферреро-Вальднер висловила сподівання, що цей рік для України стане роком переведення теорії в практику у справі політичних та економічних реформ.

«Перед Україною постали великі виклики. З одного боку, це фінансова та економічна криза. Але водночас я вважаю, що великий викликом залишається подальше просування реформ. Це стосується правових реформ і боротьби з корупцією. Ми, звичайно, визнаємо європейські прагнення України, але для неї дуже важливо не лише схвалювати закони, але також їх втілювати», – заявила єврокомісар.

Водночас представники ЄС наголошують, що співпраця з Україною дуже важлива. Ферреро-Вальднер подякувала Києву за те, що на кілька років продовжено прикордонну місію ЄС у справі охорони кордону з Молдовою. Єврокомісар також привітала те, що Україна і Румунія вирішували свою морську суперечку у міжнародному суді. «Це може бути зразком для інших суперечок і це дуже добре», – сказала Ферреро-Вальднер.

Візові мури залишаються

На зустрічі міністрів Україна-ЄС у Празі також говорили про болючу для українців проблему віз. Міністр закордонних справ України очікує, що влітку буде новий план як розв’язувати цю проблему. «Ми хочемо розробити Дорожню карту у справі безвізового діалогу з ЄС у червні цього року», – заявив Володимир Огризко.

Українські дипломати мріють отримати безвізовий режим із ЄС вже у 2012 році. Офіційно такі переговори почалися восени минулого року. Але у четвер у Празі представники Євросоюзу чітко наголосили, що наразі у різних європейських держав є різні підходи, тому справа безвізового режиму з Україною це питання на середню, або ж навіть на далеку перспективу.

Візового бар’єру не подолати, якщо не подбати, зокрема, про кращу охорону українських кордонів. Представники ЄС кажуть, що у сфері безпеки вони «плідно» співпрацюють з Україною з багатьох регіональних та міжнародних питань. Радіо Свобода тим часом поцікавилося у керівника зовнішньополітичного відомства України, чи знає він із якими новими ініціативами у сфері безпеки їде на міжнародну конференцію до Мюнхена Прем’єр-мініністр Юлія Тимошенко. На це Володимир Огризко відповів: «Я думаю, що тут Вам треба звернутися до пані Тимошенко».

"Радіо Свобода"
06 лютого 2009р.

Теги: кордон, євро, візи

НОВИНИ: Політика

23:51
/ 4
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
» Всі новини