Правоохоронці упіймали його на "гарячому". Тепер він у СІЗО. Проти нього порушено кримінальну справу. Закарпатська земля - ласий шматок для туристичної індустрії. Сільські чиновники наживаються, незаконно виділяючи багатіям ділянки. У гірських районах, поруч із санаторіями та джерелами мінеральної води на «чорному» ринку за сотку землі просять до 10 тисяч євро.
Півтора мільйона гривень за видачу в довгострокову оренду трьох гектарів землі вимагав голова гірського села Березники. У підніжжі гори Стой орендар планував побудувати туристичний комплекс. Дев’ятсот тисяч гривень авансу чиновник отримав у одному з кафе.
Сергій Гунда, заступник начальника управління ГУМВС України у Закарпатській області: "Однією з купюр сільський голова розрахувався у барі за послуги бару. Дана купюра була вилучена від барменів. Голова сільської ради вів себе спокійно. Всю процедуру затримання, огляду місця події і так далі він не відмовлявся від факту отримання хабара".
Незаконними оборудками з землею голова села грішив і раніше. Сільські депутати запевняють: він особисто ухвалював усі земельні рішення, не виносячи їх на розгляд сесії. А потім підробляв документи.
Володимир Предко, депутат Березниківської сільської ради: "Мы увидели, что очень много решений таких принято, фактически, нами не принято. То есть, в письменном виде они уже были, подшивались к протоколам сессии, а были приняты ним единолично. И мы тогда начали обращаться во все контролирующие органы".
Закарпатська земля – на вагу золота. За рік вона здорожчала вдвічі. 60 відсотків території області вкрито лісами. Малоземелля й попит провокує нечистих на руку чиновників до шахрайства. Скільки в області незаконно розпродано землі – невідомо. Наразі триває інвентаризація земельного фонду.
Іван Калинич, начальник Головного управління земельних ресурсів: "Чорний" ринок, безумовно, є. І нікуди ми від цього не дінемося. Попит є на землю, не прийнятий до сьогоднішнього дня закон про державний земельний кадастр, закон про ринок землі. Поки не буде це прийнято, до тих пір все рівно хтось буде дивитися не в ту сторону".
Шалений попит на землю й у рекреаційних зонах. Поруч із гірськолижними витягами та санаторіями одна сотка коштує майже 10 тисяч євро. Щоб сільські голови не спокушалися на земельні афери, члени спеціальної комісії раз на місяць роз’яснюють їм порядок продажу та оформлення ділянок. Та за останні два роки законно з аукціону реалізували лише 22 клаптики закарпатської землі.
Ікар 2008-12-03 / 11:58:00
Хабарництво в сільських населенних пунктах набрало нечуваних обертів. Але правоохоронні органи та райдержадминістрації закривають на ці неподобства очі. Для прикладу: в селі Худльово, що на Ужгородщині, голова місцевого КСП "Гроно" відселяє з квартир, які свого часу будувалися радгоспом ( державною структурою) для спеціалістів сільського господарства, а пізніше неправомірно були введені в паї. Куценко продає ці квартири, формально, по залишковій балансовій вартості. Але насправді, реалізовує їх по ринковій ціні. Просто різницю з продажі нахабно кладе собі до кишені. Так було недано, коли реалізував одну з квартир армянину й наварив на цьому 18 тисяч зелених. Гадаю, що й правоохоронці і держслужбовці знають про зловживання Куценки, однак чомусь не присікають його неправомірні дії.
pfr 2008-12-03 / 09:37:00
...нда, 900 тисяч - це вже круто. Видно, не поділився з ким треба було...