"Русини хочуть (навіть вимагають!), щоб Закарпатська обласна рада до 1 грудня визнала з правової точки зору результат референдуму від 1 грудня 1991 року. Однак ми цього робити не будемо - це не в нашій компетенції. Якщо рада раптом проголосує за подібне рішення, в Києві просто скажуть, що тут зібралися якісь недоумки, які не читають ні Конституції України, ні Указів Президента", - сказав М.Мартин.
Він також пояснив, чому раніше обласна рада ухвалила рішення визнати національність "русин": "Рішення минулого року про визнання національності "русин" на території Закарпаття було політичним. Воно не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Русини домагалися від обласної ради цього голосування з 1991 року. Що ж, нема питань! У нас купа територіальних національних громад: угорська, словацька, польська, румунська, російська. Чому б не визнати існування ще однієї громади - русинської?"
"Наше рішення від 7 березня 2007 року не тягне за собою правових наслідків. Ми пішли їм назустріч. Натомість вони ледь не незалежності захотіли. Обласна рада в цьому випадку вмиває руки. Це не наша компетенція. Якщо згадати автономний Крим, то там приймала рішення Верховна, а не місцева рада", - нагадав М.Мартин.
"Тому я б попросив припинити гратися у ці дитячі ігри. Немає перспектив вирішення цього меморандуму. Взагалі, що це за поняття "самоврядна територія"? Є вільні економічні зони, території пріоритетного розвитку, індустріальні парки - утворення, покликані зміцнити економіку. Але не "самоврядна територія"", - сказав М. Мартин.
"Це, я б сказав, питання політичного популізму деяких керівників русинських організацій. Робити розголос цьому абсолютно не варто, бо чим більше ми звертаємо увагу на це, тим більше буде крику. Не вийде з цього меморандуму нічого. Не буде на території Закарпаття ніякої самоврядної території під назвою Підкарпатська Русь. Повірте мені, розділити Україну на автономії неможливо", - вважає заступник голови обласної ради.
Довiдка
25 жовтня в м. Мукачеве (Закарпатська обл.) делегати II Європейського конгресу підкарпатських русинів оголосили про відтворення русинської державності, проголосили створення республіки в статусі від 22 листопада 1938 р., обрали державний виконавчий уряд та склали "Акт проголошення русинської державності". У разі, якщо до 1 грудня Закарпатська облрада не оголосить республіку автономією, русини готові самостійно проголошувати свою державність.
7 березня 2007 року, коли Закарпатська облрада прийняла рішення визнати національність "русин" на території області.