Нагадаємо, що, якщо фінансування І-го етапу будівництва вантажного терміналу пункту пропуску “Ужгород” пройшло успішно завдяки реалізації Програми Тасіs, то наступний етап – реконструкція пасажирського напряму, гальмується по причині відсутності джерела фінансування. Михайло Юрійович розповів експертам, що на сьогодні українсько-словацький кордон стає все більш інтенсивним напрямком з пропуску вантажного автомобільного транспорту і поступово виходить на рівень українсько-польського та українсько-угорського кордонів. Тому побудова нового терміналу була вкрай важлива і необхідна, бо на протяжності 80 км кордону зі Словаччиною – це єдиний потужний пункт пропуску для всіх видів транспорту.
Для більш детального ознайомлення з роботою нового вантажного терміналу пункту пропуску фахівці відвідали пункт пропуску, ознайомились із організацію роботи по принципу “єдиного офісу”, зорієнтувались в проблематиці реконструкції пасажирського напрямку та здійснили певного роду „візуальну інспекцію” роботи суміжної словацької сторони .
Також Михайло Порада поінформував експертів про перспективу відкриття нових пунктів пропуску – Соломоново-Чієрна-над-Тисоу (поблизу Чопа) та Забрідь-Улич (Великоберезнянський р-н). Що стосується першого пункту пропуску, який планується збудувати до червня 2011 року, то це буде єдиний на українсько-словацькому кордоні пункт пропуску, де здійснюватиметься спільний контроль працівниками служб обох держав і який буде збудований повністю на словацькій території.
Цікаво було дізнатися експертам і про перспективу відкриття пішохідного пункту пропуску Лубня-Волосате, що на українсько-польському кордоні. За словами Михайла Юрійовича, таким чином для туристів буде відкрито ще одне вікно в Європу, а для Закарпаття – перший пункт пропуску на кордоні із Польщею.
Наприкінці зустрічі керівник митниці розповів про налагоджену тісну співпрацю ужгородських та словацьких митників, про спільні напрацювання над технічними проектами та модернізацією прикордонної інфраструктури, а також висловив сподівання в ефективному сприянні фахівців світового Банку щодо пошуку джерела фінансування реконструкції пасажирського напрямку митного поста “Ужгород”.