Михайло Кічковський невідкладно дав доручення з’ясувати ситуацію на місці, щоб зняти соціальну напругу в селі.
На місце виїхали: заступник начальника відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування облради Михайло Пригара, заступник голови ВАТ „Закарпатгаз“ Павло Нагірний та головний інженер цієї установи Василь Грабар, голова правління ВАТ „Закарпаттягазбуд“ Володимир Фільварочний, начальник Перечинської філії ВАТ „Закарпатгаз“ Ігор Кірей та головний інженер цієї філії Тарас Стегура, голова Великоберезнянської райдержадміністрації Мирослава Каламуняк та її заступник Василь Шипош, голова Малоберезнянської селищної ради Іван Міцода та ін.
Мирослава Каламуняк детально інформувала про ситуацію щодо проведення газу в с.Мирча. Виступили й представники служб газового господарства області. У результаті з’ясувалось наступне. Окремі мешканці Мирчі не виконали усіх технічних вимог, які пред’явила газова служба району. Крім того, село заборгувало ВАТ „Закарпаттягазбуду“ 4,5 тис.грн., а тому, як наголосив Володимир Фільварочний, очолювана ним структура не могла видати відповідні виконавчі документи з будівництва газових мереж. Словом, коло замкнулось. До речі, як повідомила голова РДА, днями проплачено „Закарпатгазбуду“ весь людський борг.
„Давайте, не будемо драматизувати ситуацію, – мовив Володимир Фільварочний, – та ідеалізувати людей. Організації, які проводили газ у село, мають зробити своє, а люди – своє, десь підрізати двері, провести витяжку…“
Присутні вирішили уточнити: які ж організації проводили газ? Виявилося, таких було три: „Закарпаттягазбуд“ (керівник – Володимир Фільварочний), „Гриф плюс“ (керівник – Сергій Фільварочний) та приватний підприємець Крецула. Кожного разу, казала Мирослава Каламуняк, коли я зверталася до керівників згаданих фірм, мені ставили все нові і нові завдання: спочатку казали – погані шланги, потім – відсутні дозвола пожежників, затим – ще щось, ще щось. І так – з дня на день.
На цій ноті учасники наради поїхали в Мирчу. Зупинялися біля будинків і один за одним оглядали їх. Десь ситуація потребувала дрібних виправлень, десь – більших. Усі вони були внесені у відповідний Акт з подальшим їх усуненням.
– Дрібні недоробки структур, які займалися роботами з проведення газу, дрібні борги населення перед великою структурою „Закарпатгазбуд“, у результаті яких люди пишуть звернення, починаючи від районної влади до вищих інстанцій. І це тоді, коли Президент України наголосив на тому, аби жодне людське звернення не залишилося без належної уваги, – прокоментував ситуацію голова облради, який у телефонному режимі тримав на контролі хід виїзного заходу. – Всі недоліки мають бути усунуті в стислі терміни, інакше питання Мирчі може стати предметом уваги облради з подальшими висновками депутатів.
Цими днями, як повідомив Володимир Фільварочний, проведено повторне випробування мережі. У тих будинках, де виконано все згідно з техумовами, „Закарпатгаз“ проводить запуск газу. Також постійними депутатськими комісіями облради при попередньому розгляді змін до бюджету підтримано виділення 290 тис. грн. на будівництво ГРП ( газорозподільного пункту) у м.Перечині, що дасть можливість підняти тиск у мережі двох сусідніх районів і таким чином, сподіваємось, проблему с.Мирча буде вирішено.
Маємо надію, що депутатський корпус області на 18 сесії облради підтримає цей проект.
Іван 2008-07-27 / 16:25:00
Так проблема все таки в недобудованому ГРП!
А то стрілки переводять на людей.