Протягом лютого-травня 2007р. ужгородське приватне підприємство «Д» придбало від дніпропетровського товариства «І» шлак гранульований від виробництва марганцевих феросплавів загальною вагою понад 1,2 млн.тонн на суму понад 72 млн.грн. (у т.ч. ПДВ – 12 млн.грн.). ТОВ «І» в свою чергу придбало шлак у ТОВ «С».
Встановлено, що реальним виробником шлаку гранульованого від виробництва марганцевих феросплавів є ВАТ "Н". Завод не мав фінансово-господарських взаємовідносин ні з ТОВ "С", ні з іншими підприємствами по ланцюгу постачання шлаку до ужгородського приватного підприємства "Д". За весь 2007р. заводом реалізовано 231,2 тис.тонн шлаку гранульованого на загальну суму 533,2тис.грн., що в 135 разів менше, ніж вартість нібито придбаного шлаку ужгородським підприємством.
Наведені обставини свідчать про безтоварність операцій, пов’язаних з придбанням та реалізацією шлаку гранульованого і, відповідно, про недійсність правочинів, нікчемність операцій між ужгородським ПП "Д" та дніпропетровським ТОВ "І".
За наслідками здійснення фінансово-господарських операцій, пов’язаних з придбанням від ТОВ "І" шлаку гранульованого, ПП "Д" подавало до ДПІ у м.Ужгороді податкові декларації з ПДВ за березень-серпень 2007 року, відповідно до яких сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню в рахунок зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних податкових періодів, становить майже 11,6 млн.грн.
Під час проведення документальних перевірок за деклараціями з ПДВ приватне підприємство "Д" не представило в повному обсязі первинні бухгалтерські документи, внаслідок чого неможливо було встановити та підтвердити загальну суму податкового кредиту з ПДВ по деклараціях за період з лютого по серпень 2007р.
Таким чином, за результатами перевірок зменшено необґрунтовано заявлені до відшкодування суми ПДВ за березень-серпень 2007р. на суму майже 11,6 млн.грн.
Крім цього, протягом лютого-серпня 2007р. ПП "Д" здійснювало зовнішньоекономічну діяльність, пов’язану з імпортом на митну територію України товарно-матеріальних цінностей (металовироби, монтажні матеріали, меблі, фарба, шпаклівка, радіатори центрального отеплення, будматеріали). Основними постачальниками ТМЦ на ПП "Д " є 2 підприємства-нерезиденти з Угорщини, 1 з США, 4 з Словаччини.
Відповідно до п. 11.5 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" платники податку при імпорті товарів на митну територію України, за умови оформлення митної декларації, можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю податковий вексель на суму податкового зобов’язання зі строком погашення на тридцятий календарний день з дня його поставки органу митного контролю.
У період з лютого по серпень 2007 р. ПП "Д" відповідно до п. 11.5 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" було оформлено 46 податкових векселів на загальну суму 2,5млн.грн. зі строком погашення на тридцятий календарний день з дня його поставки органу митного контролю.
Підприємством «Д» погашено лише 19 векселів грошовими коштами на суму 525,8 тис.грн., а 27 векселів на суму майже 2 млн.грн. погашено шляхом включення цієї суми до складу податкових зобов’язань з ПДВ.
Встановлено, що сума податкового зобов’язання по виданих податкових векселях 2 млн.грн., яка у ПП "Д " виникла під час імпорту ТМЦ на митну територію України протягом лютого-серпня 2007 р., була погашена за рахунок сум податкового кредиту, що виник у підприємства за наслідками проведення безтоварних фінансово-господарських операцій, пов’язаних з придбанням шлаку гранульованого від ТОВ "І".
Таким чином, протягом лютого-серпня 2007р. службові особи ПП "Д" незаконно погасили суму податкового зобов’язання, що виникла при імпорті ТМЦ на митну територію України, шляхом необґрунтованого формування суми податкового кредиту за рахунок проведення безтоварних фінансово-господарських операцій з резидентом (ТОВ "І"), внаслідок чого умисно ухилилися від сплати ПДВ на загальну суму майже 2 млн.грн., тобто в особливо великих розмірах.
Наразі по кримінальній справі відшкодовано нанесених збитків на суму 526 тис.грн.