У жовтні 2007р. у виконавчому комітеті Ужгородської міської ради було зареєстроване ПП «А», про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Реєстрація була проведена не встановленими на теперішній час особами, з використанням втраченого у 2004р. паспорту, виданого Ужгородським МВ УМВС України в Закарпатській області.
Підприємство того ж місяця було взято на облік платників податків ДПІ у м. Ужгороді. З моменту реєстрації по теперішній час підприємством «А» звітність до ДПІ у м. Ужгороді не подавалася, операції з нерухомим майном не проводились.
Встановлено, що за юридичною адресою підприємства «А» знаходиться аптека. Це приміщення ніколи не належало приватному підприємству «А» та ніколи не здавалося останньому в оренду.
Наведене свідчить про те, що у жовтні 2007 р. невстановлені особи, використовуючи втрачений паспорт, створили ПП "А" з метою прикриття незаконної діяльності, внаслідок чого вчинили злочин, передбачений ч. 1 ст. 205 КК України.
Незаконна діяльність полягала в наступному.
Після реєстрації ПП "А" невстановлені особи від імені директора (власника втраченого паспорта) відкрили рахунки у філіях регіональних управлінь двох банків.
Для покупки автомобілів мешканці Закарпаття оформлювали кредити та відкривали кредитні рахунки в різних банківських установах області. З цих кредитних рахунків кошти перераховувались на розрахунковий рахунок ПП "А" у філії одного банку. З цього розрахункового рахунку підприємство перераховувало кошти в інші банківські установи, з яких проводилося зняття готівки. Всього на розрахункові рахунки підприємства, відкриті у філіях двох банків, було перераховано понад 1,1млн.грн. за нібито придбання автомобілів, які перераховано в інші банки та знято готівкою.
Таким чином, вжитими заходами припинено діяльність конвертаційного центру, який був створений на базі ПП "А". Загальна сума конвертованих коштів становить майже 1,1млн.грн.
Крім цього, досудовим слідством проведений аналіз фінансово-господарської діяльності ПП "А” свідчить про заниження підприємством податків на суму 572,6тис.грн. (податок на прибуток – 349,8тис.грн., ПДВ – 40,8тис., податок з доходів фізичних осіб – 182тис.грн.). Здійснені ПП "А" операції з переказу коштів відповідають типовим схемам легалізації коштів, визначених Типологією легалізації злочинних коштів в Україні в 2004-2005 роках, затвердженої Держфінмоніторингом України.
Таким чином, невстановлені особи з метою ухилення від сплати податків створили фіктивне підприємство "А", через яке перераховували кошти в сумі 1,1млн.грн. на рахунки фізичної особи, які в подальшому легалізували шляхом отримання готівки, тобто вчинювали фінансові операції з коштами, одержаними незаконним шляхом.
За цим фактом 25 червня 2008 р. слідчим відділом податкової міліції ДПА у Закарпатській області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.209 ч.1 КК України за фактом легалізації невстановленими особами коштів, одержаних злочинним шляхом, через ПП "А".