Голова Закарпатської облради "слуга" Сарай порушив закон, не розглянувши петицію щодо мораторію вітряків в Карпатах

Колективне звернення екоспільнот ігнорується понад 2 місяці, петиція 1041 осіб – понад 1 місяць. Тому Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини просять притягнути голову і посадових осіб Закарпатської облради до відповідальності

Голова Закарпатської облради "слуга" Сарай порушив закон, не розглянувши петицію щодо мораторію вітряків в Карпатах

Як повідомила редакцію Закарпаття онлайн представник Всеукраїнського громадського руху «Save Borzhava» адвокат Наталія Майстренко, 1 березня екоспільноти подали скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця через грубе порушення Закону України «Про звернення громадян», а саме порушення вимог щодо порядку розгляду електронної петиції та не надання відповіді на колективне звернення екоспільнот.

Йдеться про петицію «Запровадження мораторію на планування і будівництво вітрових електростанцій на гірських територіях Карпат в межах Закарпатської області», яка 24 січня, попри технічні збої, достроково назбирала необхідний мінімум в 1000 голосів. Загалом її підтримали 1041 громадянин.

Відповідно до вимог ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» голова місцевої ради, якій адресована петиція, зобов'язаний розмістити публічне оголошення про підтримку або непідтримку даної петиції. Відтак голова Закарпатської обласної ради від провладної партії «Слуга народу» Роман Сарай грубо порушив вимоги законодавства і повинен бути притягнутий до адміністративної відповідальності за частиною сьомою статті 212-3 КУпАП.

Також, на думку правників, голова облради Р.Сарай вчинив ще щонайменше два порушення законодавства. А саме, він не розглянув та не надавав відповіді на колективне звернення екоспільнот «Save Пікуй», «Save Borzhava», «Free Svydovets», які також закликали голову облради і депутатів виконати вимоги Закону, наклавши мораторій на будівництво ВЕС в Карпатах допоки урядом не буде розроблено Схему планування гірських територій Карпат. І він не надав відповідь на інформаційний запит Н.Майстренко, в якому запитувалась інформація про результати розгляду даного колективного звернення.

Окрім ненадання понад 2 місяці відповіді на звернення, яке було подане представниками екоспільнот ще 30 грудня 2024 року, за інформацією із депутатського корпусу, Роман Сарай також «не розписав» надати копії даного звернення вказаним представникам депутатських фракцій облради, як наслідок – останні його так і не отримали.

На думку громадськості, ці незаконні дії та бездіяльність в сукупності можуть  свідчити про безпосередню участь голови облради Р. Сарая  в «лобізмі»  будівництва вітряків на унікальних гірських вершинах Карпат.

Окрім того мають бути притягнуті до відповідальності і посадові особи Закарпатської обласної ради, відповідальні за забезпечення розгляду звернень, інформаційних запитів та петицій. Оскільки у встановлений законодавством строк не було надано відповіді на колективне звернення екоспільнот та по сьогоднішній день не розглянута петиція, яку підтримали понад 1000 осіб – на офіційному веб-сайті Закарпатської обласної ради відсутня інформація про початок розгляду даної петиції, про розгляд її по суті, відсутня оприлюднена відповідь на веб-сайті та не повідомлено автора петиції. А також, як зазначалось вище, відсутнє публічне оголошення голови Закарпатської обласної ради Романа Сарая про підтримку або непідтримку даної петиції.

ДОВІДКОВО:

Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» встановлено, що:

- Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції.  

- Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

- Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції.

- Про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті головою відповідної місцевої ради – щодо електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до частини 7 статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) ”Порушення права на інформацію та права на звернення»: незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення, інше порушення Закону України "Про звернення громадян" - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


 

ДО ТЕМИ:
 

Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів

Екоспільноти закликали Закарпатську облраду дотриматися Закону і накласти мораторій на будівництво ВЕС в Карпатах

Закарпатці петицією вимагають запровадити мораторій на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат

"Вітрякові" бізнесмени, що вже завдали Закарпаттю екологічної шкоди на мільйони гривень, купують "тубільців" штучною ялинкою для Перечина і копійчаними подарунками для діточок

Як Колесник і Ковальчук "обвели навколо пальця" громадськість і допомагають "Вітропаркам" Єфімова уникнути кримінальної відповідальності і не сплатити 2 млн збитків

Справу Боржави, через особливу складність, розглядатиме Велика Палата Верховного Суду

Сотня вітряків на полонинах Тячівщини: громади повідомили про початок розробки документів під ВЕС на площі понад 8 тис. гектарів (ФОТО)

У четвер в Ужгороді відбудеться друге судове засідання у справі по забудові полонини Руна вітряками

Ужгородські лісівники внесли у документи неправдиву інформацію, щоб вирубати дерева у заказнику під полониною Руною (ДОКУМЕНТИ)

06 березня 2025р.

Теги: петиція, вітряки, мораторій, запит, Сарай

Коментарі

Едвардові 10.03.2025 / 03:24:09
Він косить під Кобзона.
Така собі мініскульптурка від того )

Едвард - руки ножиці 09.03.2025 / 18:00:37
Сарай як пішов у політику міг би скористатися послугами стиліста і не смішити народ своєю дурнуватою зачіскою. Виглядає як сільський дурник стрижений під горщик.

Трактор 09.03.2025 / 08:08:30
Ера карликів диявольських Но все так не буде Бог великий хто писав шо пікінес)))) то у 10 ку попав

Закарпатський жук 08.03.2025 / 08:14:49
Рома, рома, ти як той старий сарай), нідочого не придатний)

Ілон Маск 07.03.2025 / 09:31:56
Рома виглядає як пекінес з вилупленими очима, ...який з нього керівник...

брехлива смірновоглагола 07.03.2025 / 07:00:59
Дуже схожий на пріснопам'ятного кобзона в молодості, який погано закінчив.

Віктор Ужгород 06.03.2025 / 20:11:33
Страшніше за московську вошу-українська гнида !

Наталка Майстренко 06.03.2025 / 20:03:25
А голова ОВА, до повноважень якого відповідно до статей 2 та 7 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" віднесено забезпечення виконання на території області Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, може подолати два поверхи з третього до п'ятого в будівлі на площі Народній, 4, і припинити порушення прав заявників в порядку контролю за дотриманням вимог законів?

Назар 06.03.2025 / 19:32:32
А при чому тут верховинець? Хіба вони понаїзджали? Інші зо понаїзджали не мішають?

сорри 06.03.2025 / 18:15:28
Покемон

Севста 06.03.2025 / 18:02:53

ДЄРІБАНЧІК

Коля 06.03.2025 / 17:30:10
Йому пох, в нього жінка суддя Алла Сарай

Неправда 06.03.2025 / 17:27:24
Сарай не верховинець, здається

Закарпаття 06.03.2025 / 16:58:28
Сподіваємось, що в нашій країні хоча б Омбудсмен працює і поступить по закону та покарає цих обласних негідників. Бо якщо вже Уповноважений з прав людини порушить права людей, то ця влада точно приречена як і злочинний режим ЯнукОВОЧА

Факерман 06.03.2025 / 16:55:43
Має час, але не бажання! В УжНУ зарплата доцента 13500-14200гр., а так біля 120000 Гр. Який сенс, є час на Вопак, відпочинок, баби, пиво, футбол! Але це не на завжди, колись лафа кінчиться

Орбан 06.03.2025 / 16:07:47
Вилупки маскальської шльондри.

ужгородець 06.03.2025 / 16:00:15
понаїзжали верховинці в Ужгород і роблять шо хотять!!!

НОВИНИ: Соціо

16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 2
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
17:41
В Ужгороді з'явилася можливість безконтактної оплати на усіх міських автобусах Відео новина
03:15
/ 4
На унікальному Свидовецькому хребті без дозволів розпочали попередні роботи для будівництва ВЕС – ЗМІ Фото новинаВідео новина
20:58
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Держекоінспекція Закарпаття мовчки спостерігає, допоки полонину Руну нищать?
16:32
/ 2
На Закарпатті функціонують 585 закладів дошкільної освіти на 32,5 тис. місць
02:05
/ 2
Скаргу ЕПЛ щодо скандального будівництва ВЕС на полонині Руна розгляне комісія з розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності ДІАМ
16:03
/ 2
У Мукачеві в понеділок попрощаються з полеглим Героєм Денисом Білим Фото новина
14:12
/ 8
Депутати Ужгорода проголосували за створення парку "Чорні озера" (ДОКУМЕНТ)
02:24
/ 2
На війні з росією поліг Василь Плиска з Черної на Берегівщині Фото новина
15:49
/ 7
Забудовник ГЕСів на Тересві в Калинах провалив спробу "таємно" скасувати арешт в апеляційному суді Фото новина
14:32
У четвер-суботу в Ужгороді проводитимуть дератизацію
14:08
/ 1
На Запоріжжі помер 45-річний військовослужбовець Петро Токарчик із Родникової Гути на Мукачівщині Фото новина
05:18
/ 2
Грінпіс в Україні підтримав екологічний рух по захисту Руни та право громадян захищати її без "пресингу"
» Всі новини