Депутат Ужгородської міської ради Олександр Волосянський, який з-поміж колег-депутатів єдиний перебуває в лавах Збройних Сил України, оприлюднив схему, за якою представники влади обласного центру Закарпаття намагалися незаконно вилучити з власності громади водні об'єкти, відомі як Чорні озера, і передати їх під забудову.
"В мікрорайоні поруч розташовані кілька озер. Територію одного з них (70 соток) депутати вирішили віддати під… сільське господарство. Чому саме під сільське господарство? Бо по звичайній схемі дерибану потрібно б було розбивати ділянку на 7 по 10 сотин кожна, шукати 7 підставних осіб, на яких оформляти, робити 7 проектів землевідведення. Тож депутати пішли простішим шляхом – використали норму, яка дозволяє передавати безкоштовно для ведення селянського господарства до 2 гектарів землі.
Розумію, звучить абсурдно – виділяти безкоштовно 70 сотин землі в обласному центрі для ведення селянського господарства. Та депутати зробили вигляд, що все нормально і проголосували.
Але головне – виділена ними територія є ОЗЕРОМ і не може бути передана у приватну власність. Земельна комісія цього "не помітила" і одобрила проект на сесію ради, де він був проголосований", – розповів О.Волосянський.
Аби стало зрозуміло, чому комісія, яка регулярно виїжджає на об’єкти, "не помітила", що це не земля, а озеро, він описав процедуру розгляду "земельних" питань в міськраді.
"Спочатку кожне питання вивчає земельна комісія, до якої входить 9 депутатів міськради. Вони роблять виїзди на ділянки, які планують виділяти, – їх супроводжує архітектор і інші спеціалісти міської ради.
Потім комісія проводить засідання, де вивчає всі супровідні папери, по всіх питаннях комісії доповідають профільні працівники міськради – архітектура, юристи, земельники, муніципали.
На основі вивчення всіх даних члени земельної комісії голосують по кожній ділянці, рекомендувати чи ні депутатам приймати даний проект на сесії. Всі ці голосування є у відкритому доступі на сайті міської ради.
Конкретно по питанню виділення території, яка виявилась озером, всі 5 членів комісії, які були присутні на засіданні, проголосували ЗА.
Кожен бажаючий за 30 секунд може переглянути карту в інтернеті і побачити, що там озеро. Які ж "аргументи" знайшли для членів земельної комісії і для інших депутатів, щоб вони не помітили озеро і віддали безкоштовно 70 сотин в Ужгороді?" – риторично запитує О.Волосянський. І оприлюднив список поіменного голосування депутатів, які входять до земельної комісії міськради, і які проголосували за рішення надання дозволу на складання техдокументації для безкоштовної передачі території одного з озер під так зване сільське господарство – Володимир Мильо, Віталій Глагола, Юрій Сідун, Вікторія Тарахонич, Павло Маєрчик.
На думку О.Волосянського, земельна комісія міськради повністю дискредитувала себе подібними рішеннями, які шкодять місту. І тому він пропонує розпустити її на найближчому засіданні міськради.
"Територію ще одного озера банально роздерибанили на ділянки по 10 соток для будівництва житла. Хоча тут також очевидним є те, що на місці розданих ділянок не земля, а озеро, але депутатів це також не зупинило.
Берег ще одного озера (яке днями засипали землею) віддали для обласного управління з надзвичайних ситуацій – нібито для розміщення підрозділів пожежно-рятувального загону", – інформує О.Волосянський. І застерігає, що може виявитися, що це – "чергова схема і завтра вигулькне якийсь партнер-забудовник і почне будувати чергову багатоповерхівку".
"Озера є об’єктами водного фонду і передавати їх у приватну власність заборонено. Тож депутати і архітектура мали докласти зусиль, щоб зафіксувати цей статус. Натомість вони вирішили зробити вигляд, що не бачать там озер і безкоштовно роздали цю землю – для будівництва і сільського господарства.
Це ті схеми, якими депутати знищують наше місто. Подаю звернення в прокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу по даному факту.
Нинішній міський прокурор Домніцький є найкращим другом земельної комісії, тому від нього нічого не очікую. Але ніхто не вічний – і цей прокурор, і ці депутати теж.
Тому ми обов’язково доб’ємося скасування незаконних рішень міськради і перетворимо озера на рекреаційні території, місце для відпочинку ужгородців. Як би і мало бути, якщо ставити інтереси ужгородців на перше місце", – констатував депутат-військовослужбовець.
Тим не менше, колеги О.Волосянського Віктор Качур і Валентин Штефаньо письмово звернулися до прокурора Ужгорода Ю.Домніцького з вимогою взяти під особистий контроль відповідне кримінальне провадження і, відповідно до чинного законодавства, покарати забудовника, який, здійснюючи будівництво поруч, "без жодних дозволів та відповідних правових підстав" здійснив "ряд заходів, які призвели до нищення озер".
Також, аби в подальшому унеможливити передачу водойм обласного центру під забудову, В.Качур і В.Штефаньо написали звернення до міського голови Богдана Андріїва з вимогою "невідкладно доручити відповідним структурним підрозділам провести інвентаризацію водних об'єктів міста та здійснити заходи щодо розроблення паспортів таких об'єктів".
За фактом засипання Чорного озера поліція Ужгорода відкрила кримінальне провадження
В Ужгороді незаконно засипають Чорні озера. Корумпована правоохоронна система бездіє
В Ужгороді на громадських слуханнях відхилили проєкт нового генплану міста
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
Ужгородка 2025-02-13 / 09:10:35
Глагола -ЧМО
До Ужгорода 2025-02-13 / 09:03:33
Волосянський не зможе роздати свідомим виборцям хоч по 1-2 тис гривень чорного налу, а на війні йому потрібно ще вижити. Така сама ситуація в Мукачеві, де все вирішують клани і великі гроші, поки ще є що красти, прихватизовувати, будувати, а з часом в мери не буде точно такої черги, бо залишаться одні проблеми хаотичного керування попередників (каналізація, водопостачання, зелені зони, дефіцит соціальних об'єктів (шкіл, дитсадків) і так далі. Гіркі реалії.
ужгородець 2025-02-13 / 08:03:24
А шо глагола такий "борець" з корупцією а тут тобі на, сам корпціонер?
Ужгород 2025-02-13 / 07:11:01
Волосянського обрати міським головою найдостойніший