Троє депутатів Ужгородської міськради внесли на сесію 20 лютого проєкт рішення про мораторій на затвердження детальних планів територій

Документами, які мали би тільки деталізувати ситуацію, зафіксовану в генеральному плані, чиновники обласного центру намагаються легітимізувати "дерибани" землі та нищення зелених зон

Троє депутатів Ужгородської міськради внесли на сесію 20 лютого проєкт рішення про мораторій на затвердження детальних планів територій

Депутати Ужгородської міської ради Валентин Штефаньо, Віктор Качур і Олександр Волосянський внесли на сесійне засідання, яке має відбутися 20 лютого, напрацьований спільно з громадськістю обласного центру проєкт рішення про мораторій на затвердження детальних планів територій.

Спочатку депутати В.Штефаньо і В.Качур в форматі звернення запропонували міському голові Богдану Андріїву доручити підготовку відповідного проєкту відповідним підрозділам міськради. Однак згодом, мабуть з огляду на те, що саме влада Ужгорода є ініціатором відповідної схеми "дерибанів" землі і нищення зелених зон, а тому наврядчи власноруч ініціює зупинення цього процесу, спільно з депутатом-військовослужбовцем Олександром Волосянським підготували з громадськістю Ужгорода на сесію власний проєкт рішення.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про основи містобудування»,  статті 4 Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах», керуючись статтями 26, 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 2, 8, 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктом 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» від 17 червня 2020 року №711-IX,

Міська рада ВИРІШИЛА:

  1. Встановити мораторій на розробку та затвердження детальних планів територій міста до завершення повноважень Ужгородської міської ради VIII скликання.

  2. Провести інвентаризацію зелених насаджень міста, рекреаційних зон та земель загального, обмеженого, спеціального користування.

​Що суттєво, з 1 січня 2025 року в Україні на законодавчому рівні набрала чинності заборона детальних планів території для нового будівництва. Однак влада Ужгорода, в порушення закону, це ігнорує.

​Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, у  п’ятницю, 7 лютого, в Ужгороді на громадських слуханнях відхилили проєкт нового генплану міста.

Натомість, стало відомо, що в обласному центрі Закарпаття невідомі особи з використанням важкої техніки розпочали роботи з засипання Чорних озер землею та сміттям. Інформація викликала хвилю обурення в ужгородців, адже жодних законнних підстав для такого вандалізму немає: чинний генплан передбачає існування тут зеленої зони загального користування.

Ужгородці повідомили про незаконні діє поліцію. Відповідно, правоохоронні органи мали би виявити і покарати зловмисників у передбаченому законом порядку. Однак, і в цьому випадку, як і загалом у всьому, що стосується проблем забудови територій міста, правоохоронні органи – поліція Ужгорода (Олег Янчинський), поліція Закарпатської області (Ярослав Колесник), Ужгородська окружна (Юрій Домніцький), Спеціалізована екологічна (Іван Форгачі) та Закарпатська обласна (Анатолій Ковальчук) прокуратури, Державна екологічна інспекція в Закарпатській області (Іван Мартин) – бездіють.

Натомість, обурені ужгородці не збираються залишати ситуацію такою, якою її спільно "планують" корумповані чиновники та правоохоронці спільно з захланними забудовниками, які під свій приватний інтерес роблять Ужгород некомфортним для проживанння.

Детальніше на цю тему – у матеріалі Оксани Станкевич-Волосянчук "Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода".

10 лютого 2025р.

Теги: мораторій, генплан, Штефантьо, Качур, Волосянський

Коментарі

Вуйко 11.02.2025 / 21:41:21
Це Глагола точка даю 100 проц

1234 11.02.2025 / 08:09:39
11 -го внесли 20-го

Євген 10.02.2025 / 20:13:13
вдячність від виборця

Ковальчук 10.02.2025 / 15:21:23
Прокуратура не коментує подібні випадки бо гроші люблять тишу.

До Ужгородки 10.02.2025 / 14:01:54
Коментар петуха Глаголи там де і коментар інвалідів з прокуратури

ужгородка 10.02.2025 / 13:58:19
Де коментар "правдоборця"-дерибанщика Вітальки Глаголи?

Ужгородка 10.02.2025 / 13:25:52
Раніше прокуратура через прес-службу бодай відкоментувала ту чи іншу резонансну ситуацію, а зараз просто беруть хабарі і відмовчуються. Людей за бидло тримають.

Депутат 10.02.2025 / 13:03:32
Мусора не мають часу займатись виконанням своїх безпосередніх обов'язків, вони воєнкомів катають і рекрутингом займаються.

Читач 10.02.2025 / 12:50:46
Депутати Ужгородської міської ради Валентин Штефаньо, Віктор Качур і Олександр Волосянський показали, що у окремих депутатів міськради ще є честь, гідність та совість.

прокурори з мусорами - під..ри! Гірше москальських років. 10.02.2025 / 12:44:37

ЗЛОДЮГИ 10.02.2025 / 12:40:30

НОВИНИ: Соціо

13:05
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
11:58
У селі Тихий на Ужгородщині попрощаються із загиблим воїном Євгенієм Бушмакіним, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
11:26
/ 1
Підтвердили загибель на війні Героя із села Онок на Берегівщині Миколи Заріцького Фото новина
10:23
На одній із вулиць Ужгорода можливе ускладнення руху через аварійні роботи
18:18
/ 2
На Закарпатті за місяць зафіксували 32 скарги на порушення прав під час мобілізації
14:15
/ 1
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле під час походу Фото новина
12:21
На Закарпатті дитина отримала різані рани після небезпечних завдань в онлайн-грі
10:41
/ 1
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання із захисником Олександром Карбованцем Фото новина
16:29
Львівські лікарі врятували зір юнаку із Закарпаття після важкої травми ока Фото новина
13:15
/ 1
На Закарпатті мобілізували чоловіка з інвалідністю Фото новина
18:13
В Ужгороді попрощалися із захисником Іваном Ігнацевичем, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
12:53
/ 1
У вантажному поїзді до Словаччини на Закарпатті виявили схованку з контрабандними сигаретами Фото новина
10:00
У Ясінях на Рахівщині помер ветеран російсько-української війни Руслан Романюк Фото новина
09:10
До озера Синевир маломобільних туристів доставлятимуть електромобілем
18:08
/ 1
У Виноградові попрощаються із військовим Юрієм Левком, який помер внаслідок хвороби Фото новина
» Всі новини